Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha minden nap megiszok 1-2sört...

Ha minden nap megiszok 1-2sört akkor alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg az. De nagyon sokan ezt csinálják. Én havi 1 hétig nem iszok, amúgy 1-2 sör.
2020. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen, annak számítasz.
2020. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Aha.
2020. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sokan nem értik mi az alkoholizmus. Teljesen mindegy hogy az egy csepp sör vagy 1 üveg pálinka, a szokás a lényeg. A rutin.
2020. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
A szememben igen. Nálunk nincs alkohol, alkalmanként sem. Minek az alkohol? Azt kell megkeresni, hogy mi az oka annak, hogy nélküle nem tudsz ellazulni és szórakozni. Fantasztikus mentes italok vannak.
2020. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem a mennyiség számít, hanem a "minden nap"...igen, ez a belépő az alkoholizmus világába
2020. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan igen.

Az alkoholista defíniciója szerint az alkoholista aki rendszeresen iszik alkoholt.

Persze én ezt nem nevezném annak. Pedig én se iszom. De most 1 sör esténként az nem nagy dolog, gondolom ha van valami nincs elvonási tüneted sem, meg nem ez éltet. Azért 2 sörtöl még jól se érzed magad.

De ettől már papíron alkoholista vagy.

Viszont jól teszed, tisztítja a veséd, minden fontos ásványi anyag meg van benne, szóval egészségedre.

2020. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha megkívánom én is megiszok 1 sört naponta bizonyos ideig, aztán hónapokig semmit. Orvosi szempontból alkoholista az is aki nem rúg be, csak beépült szokás az életében, hogy minden nap vacsora mellé megiszik egy pohár bort. Gyakorlatilag viszont a sör is egészséges kis mennyiségben. Én magamnak főzöm, érdekes hobbi
2020. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez csúcs, sosem értettem az ilyeneket! :D #5-ös, ha annyira alkoholellenes vagy, akkor miért vagy itt ebben a kategóriában??? Úgyhogy csak kamu!

Kérdező, hát ez nagyon határeset, nem feltétlen a dolog, de azért lehetne jobb is! Ha kibírod berúgás és határozatlanul hosszabb ideig alkohol nélkül, akkor nem vagy az! Bár mondjuk napi 2 sörtől nem lehet komolyan berúgni, inkább csak az a kissé spicces állapot, ami így rendben is van, persze kérdés, hogy így összetettben mennyi 1 nap a bevitt szeszfok?

Én is szeretem a sört, és én amúgy 5% alattit nem iszok, mert az nekem gyenge, viszont egyszerre elég nekem belőle 1 doboz is, és így nekem 2-3 doboz nem a napi, hanem a heti adagom, felesleges annyit inni!

Tehát a kérdés azon is alapszik egyben, hogy muszáj-e minden nap innod, vagy azért napokig kibírod-e nélküle? Ez fontos kulcsmomentum a kérdés egyértelmű megválaszolásához!

2020. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Az összes kategória közül itt kamuznak legtöbbet. Bor sör röviditalok kategóriában a hozzaszólók 95%-a antialkoholista. Ki hiszi ezt el. Olyan mintha én a fogyókúra rovatban osztanám az eszt miközben rantott hússal eszem a kakaspörköltet.
2020. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!