Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az normális, ha az alkohol...

Az normális, ha az alkohol felerősíti az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Ha pl jó kedvem van alapból, még jobb kedvem lesz.

Ha depisebb hangulatom van, akkor még depissebb leszek. Pedig úgy hallottam, hogy az alkoholt egyfajta "anti-depresszáns" és sokan isznak, ha rossz kedvük van, mert akkor jobb lesz.

Én nem szeretek inni, ha alapból rossz kedvem van, mert akkor nagyon felerősíti ezt a rossz érzést. Normális ez?



2020. jún. 27. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális
2020. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor miért isznak sokan, ha rossz kedvük van? :/
2020. jún. 27. 17:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem találtad el a "jó mennyiséget"
2020. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval az lenne a megoldás rá, hogy többet kell inni? :/
2020. jún. 27. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Fugg a fajtatol. Tomeny nem jo, gin kifejezetten felerositi a rossz erzeseket. De a keves sor, keves bor nagyon ellazit es kellemes vilagnezetet okoz.
2020. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem a kevés sör felerősítette eléggé.
2020. jún. 27. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de szerintem alkoholtól is függ, hogy mit vált ki belőled

Én például jól érzem magam a sörtől,a fehérbortól állandóan bőgnöm kell,a pálinkától meg agressziv leszek

2020. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gátlásokat feloldja, de van, akinek a gátlások traumákat rejtenek el és egyáltalán nem lesz jobb kedvük, hanem szembesülnek azzal a nyomorral, amiben én is élek.

Szaktársamat vasrúddal és szíjjal verte az apja. Amikor ivott a srác ezek az érzések szabadultak fel benne és mindenkinek neki ment. Engem egy 30 kilós beton darabbal dobotteg 4 méterről! Iszonyat nagy energia szabadult fel belőle és pusztító lett. Amikor ez kiderül, nagyon sokat beszélgettem vele, hogy a traumát fel lehessen oldani. 2 évig minden héten.


Az alkohol ráadásul máshogy hat mindenkire.

Én a sörtől agresszív, a pálinkától merész és a bortól bölcs leszek.


Sőt! Én pl egyáltalán nem kívánom az alkoholt, de jól esik egy pohár sör, vagy egy vice házmester. Nem több.


Másnak, az emberiség 40%, ellenben függőséget okoz és nem elég egy adag. És nagy kárt okoz nekik és a családtagjaiknak.


Így ez a kérdés nem olyan 1xű. A kulturált alkohol fogyasztás tabu és kultúrálatlan vedelés és "ivás" az köznyelv része. A kocsmák léteznek, a közösségi helyek, mint az angol pub-ok Magyarországon meg ritkák, de talán terjednek. Már lehet társasozni, és kóstolókat szervezni, ahol nem a bebaszcsi a lényeg.


Magyarországon az egymillió regisztrál alkoholista országában, ahol az alkohol fogyasztás európai rekordokat dönt, és a halálok 23% alkohol miatt van már több, mit 10 éve. Mégsem vesszik fel a maszkot, amikor inni kezdenek. :S

2020. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért isszuk.
2020. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet kérdező. Ha rossz kedvem van jobb ha nem iszok. Illetve én is megfigyeltem azt is hogy máshogy hatnak bizonyos italok. Én agresszív nagyon ritkán vagyok alkoholtól, életembe 3-szor borult el az agyam, mind a 3-szor szar bortól rúgtam be. 2-szer kannásat ittam egyszer üvegest de a legolcsóbb tróger üvegest. Szerencsére ezek mind tinikoromba voltak és már nem iszok ilyen mocskokat. Sok ismerősöm viszont a whiskyt jelölte meg mint italt amitől ritka agresszív lesz és hülyeségeket csinál pl. volt amelyik szétverte a TV-jét. Szóval mindenkire máshogy hat de ez egyáltalán nem meglepő hogy nálad csak felerősíti az érzelmeket.
2020. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!