Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem túlzottan drága, de finom...

Nem túlzottan drága, de finom és hatásos alkoholos ital egy alkoholt nem szeretőnek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretek semmilyen alkoholt. A sör keserű, a bor savanyú. A bort üdítővel keverve (kóla, sprite stb.) megiszom, úgy egész finom, de nem igazán hat, nem szokott beütni. Szeretnék kicsit ittas lenni, most a nyáron lesz több házibuli is, magának visz mindenki piát. Nem akarok hulla részeg lenni, de jó lenne berúgni egy picit. A jäger, unicum, pálinka mind olyan, hogy konkrétan felfordul a gyomrom a szagától is, és egy kortytól tényleg hányi tudnék. Régen vodkát ittam gyümölcslével, de mára azt sem bírom, a vodka szagától is émelygek. A likőrök meg nagyon édesek, nem lehet belőlük meginni egy kis pohárnál többet. Van ötletetek, mit igyak? Az aperol spritzet szeretem, és rúgtam is már be tőle, jó lenne, de az nagyon drága, mert legalább 2 üveg kéne, meg 2 prosecco hozzá. A malibu szintén drága és okat kell inni, hogy hasson, pedig az is finom. A martinin gondolkozok még. Van más ötlete valakinek?
2020. júl. 21. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bailey's vagy hasonló krémlikőr.
2020. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Meggysör. 4%-os. Hideg, frissítő, finom.
2020. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbálj ki gyümölcsborokat. Eper, ribizli, meggy, ilyesmi.
2020. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi, de ahogy írtam, a likőrök (bailey's is) nagyon édesek és nem lehet folyamatosan inni egy este. A meggysör nem rossz, de az is eksernyés sörízű nekem, nem tudok egy doboznál többet inni belőle, annyitól emg nem rúgok be.

A gyümölcsborokat még nem próbáltam. Milyen ízűt javasolsz, ami finom? Milyen íze van? Mennyire savanyű borízű?

Olyan alkoholos ital lenne jó, aminek viszonylag magas az alkoholtartalma, de valami erős íz (pl. gyümölcsös) elnyomja az alkohol ízét.

2020. júl. 21. 19:27
 5/15 anonim ***** válasza:
Ouzo, ha szereted az ánizsos mentolhoz hasonló ízt. Vagy egy 2 decis üveg abszint is elég: kiöntesz egy fél decit a pohárba, kiskanálba teszel egy kockacukrot belemártod, meggyújtod és miután karamellizálódik a cukor(és nem ég tovább) elkevered a pohárban.
2020. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Asti Martini pezsgő. Édes, de nem töményen, és mivel pezsgő, bizony a buborékok megteszik a hatást.
2020. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem az alkoholt, a krémlikőr oké, de abból tényleg nem lehet sokat inni meg a vodka nagyon sok gyümölcslével volt az egyetlen, amit megittam korábban. Viszont 2 hete voltam egy kertipartin, a többség sörözött, én mondtam h nem szeretem (a gyümölcsöset se), ezért az egyik lány ajánlotta, hogy próbáljam ki a cidert. Meglepően jó. Kicsit persze érezni az alkoholt, de amúgy teljesen olyan, mint egy szénsavas üditő. Kb mint a kölyökpezsgő. Nekem az almás Sommersby márkájú ízlett, a másikon sokkal jobban lehetett érezni az alkoholos ízt, az kicsit keserű is volt, de ez nem. 4,5% az alkoholtartalma, ami ha jól tudom kb. annyi, mint egy sörnek. Kicsit drága, de nem vészes és az alkohol amúgy is az. Próbáld ki :)
2020. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Absinth-ot írnék én is. Ha szereted a negrót pl. En a feketét (80 Fokos) ittam úgy,hogy 3 cl felöntve kólával kb.3 dl-nyire. Szívószállal eliszogatod, abból megiszol párat szépen fejreállsz.
2020. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mavrodaphne ( görög mazsolabor). Nem is érzed az elkoholt benne.

Vagy ha keményebbet akarsz, akkor igyál vodkát paradicsomlével! Ha igényesebb vagy akkor Bloody Mary koktélként.

2020. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gin tonikkal, jól behűtve lime-al.
2020. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!