Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak én vagyok szomorú a...

Csak én vagyok szomorú a különlegesebb sörök árán?

Figyelt kérdés

Szeretem a söröket és kóstolgatni őket. A Lidl akcióknál szoktam venni, de az ugye elég ritkán van. Sparban szoktam még párszor venni. Most nézelődtem a neten, hogy honnét lehetne rendelni és eléggé letört a helyzet.


A legjobban még a típus, ami belőhető, hogy mit innék. A gyümölcsösebb dolgokat nem szeretem annyira, a túl mindent belerakottakat szintén. De, még egy sima lágernél és ipánál is óriási ízben a szórás gyártónként.


Szóval, ott a gyártó... Van egy csomó külföldi, amiről kb. semmit sem tudok azon kívül, hogy mivel külföldi és ide eljutott, valószínűleg jó. Aztán lehet, hogy mégsem.

És vannak magyar gyártók is, ahol szintén nagy a szórás és úgy érzem, hogy már kicsit jobban elszállnak, mint a külföldiek: Amíg egy eredeti cseh vagy német sör kerül valamennyibe, ők ugyanannyit kérnek el, aztán talán jó, talán nem.

Nem akarok konkrét magyar kézműves márkát írni, de az egyiknél konkrétan még semmi sem jött be. Egy másiknál meg a sörök fele nagyon bejött, a másik fele egynek elment kategória volt.


Ti mi alapján döntitek el, hogy mit vesztek meg? Én elég húzósnak érzem, hogy fizetek akár 1000 forintot egy 0.33-as sörért, aztán vagy jó lesz, vagy nem.



2020. aug. 20. 02:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsákbamacska, nem tudsz mit tenni. Mint a bornál. Furmint-furmint, de nem mindegy melyik évjárat-borvidék-pincészet. Borkóstolás csak-csak van, de sörkóstolás nemigen.
2020. aug. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Figyelmen kívül hagyod, hogy különleges minőséghez különleges árak tartoznak.

.

"fizetek akár 1000 forintot egy 0.33-as sörért, aztán vagy jó lesz, vagy nem."

Lottózol is?

2020. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Magasról leszarom a piákat. Engem az zavar, hogy ebben az országban minden drága, miközben a fizetések balknáiak.
2020. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Néha nekem is sikerül venni olyan sört ami nagyon vacak, de legalább drága volt. De többségében egész jókat sikerült inni.
2020. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért egy bizonyos árszínvonal felett olyan rosszat már nem kapsz.
2020. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sajnos az árszínvonal nem jelenti azt , hogy egy sör jó , mert sajnos baromi sok olyan magyar Kraft fozdétől kóstoltam sört akikről ódákat zengtek hogy milyen jók a sötét aztán mind ihatatlan volt.
2020. aug. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek így semmi értelme. Kézműves sörön belül is van rengeteg főzde, rengeteg sörrel. Kérdező, 6-os válaszoló, melyik főzde melyik söreivel volt rossz tapasztalatotok? Attól még, hogy néhány hozzá nem értő ódákat zeng valamiről, még nem jelenti azt, hogy az tényleg jó minőségű. Na meg az sem mindegy, hogy milyen stílusú sört kóstolsz. Ha te veszel egy stoutot és nem ízlik, mert te alapvetően a világos sört szereted, attól még a saját stílusában az lehet jó sör.


1-es: De bizony, szerencsére ma már vannak sörkóstolók is, persze tudni kell hol keresd.

2020. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, igen. Az hogy egy cseh vagy német sör mennyivel olcsóbb, nem igazán releváns a kisüzemi söröket vizsgálva. Amikről te beszélsz, azok sokkal nagyobb üzemek, sokkal nagyobb kapacitással és jobbára sima búzasört és lágert készítenek, persze hogy olcsóbb lesz, mint egy dupla ipa 25 g/l amerikai/új zélandi komlókkal. A cseh és német kraftfőzdék drágábbak is valamivel, mint az itthoniak. Csak ugye azok Magyarországon nem jönnek szembe túl gyakran.
2020. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. A típusokról szóló mondat nem neked szólt, kérdező, csak általánosságban. Hogy válaszoljak is a kérdésedre, úgy vásárolok, hogy ismerem a piacot, tudom kitől érdemes vásárolni. Persze így is bele lehet futni rossz tételekbe, de egy bizonyos szint felett már azért megveszi az ember az ilyeneket, mert egyszerűen kíváncsi, hogy egy ismert főzde mivel jött ki éppen. Ez nem csak itthoni trend, nemzetközi viszonylatban is így van. Egsebk
2020. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!