Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a Varga bor ennyi aranyérme...

Ha a Varga bor ennyi aranyérmet szerzett,itthon is,és nemzetközi versenyeken is,akkor miért ennyire olcsó és lenézett márka itthon?

Figyelt kérdés

Kifejezetten sok orgánum (többek közt ez is ( [link] ) zeng erről hogy így Varga pincészet úgy Csányi pincészet milyen finomak,meg sorban jönnek az aranyak,erre a boltban 500-1300 Ft között mozog az áruk és nagyon sokan (főleg az ár miatt is) gagyinak mondják őket,de akkor mi az igazság?Akkor most ezek a borok alulárazottak,vagy mondjuk egy Gere túlárazott?(Ha a hazai felhozatalról beszélünk)

Egyáltalán a jó bor szempontjából mennyire meghatározó az ár?



2020. szept. 16. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Még Tivadar “Tivi” és Teodór “Teó” helyi csövik is a sparban szoktak Bástyát venni.

Azt mondják árérték terén verhetetlen.

2020. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ár nagyban függ a termelési volumentől. Varga a nagy palackszám miatt tudja lent tartani az árakat.A különbözö ilyen-olyan érmeknek, magyarországi borversenyeken elért helyezéseknek semmilyen jelentőséget ne tulajdoníts, a belterjes korrupt rendszerben leosztják egymás között őket.A Varga pincészet félédes, édes borai nyilván alsókategóriás résztvevők, a minőségi bor az ott kezdődik, hogy száraz legyen(kivéve az aszúk).Na ezek olyan alapanyagból készülnek, hogy szárazon nem lehetne meginni őket, meg hát ismerik a magyar közízlést és ezt elégítik ki az édes borokkal. Tudnának egyébként prémium kategóriás bort is készíteni(jó középkategóriás bort már ittam tőlük), a technológiájuk megvan hozzá, de üzleti szempontból nem érné meg nekik,mert a borsznob közönségnek Varga márkanévvel ez eladhatatlan lenne.Sokan vannak cimkeivók, a márkanév többet jelent nekik mint a palack tartalma.Ezt ki is használja magyar borászaink többsége,az általad említett Gere úr is képes 4000 forintért folyóbornak is gyenge moslékot eladni.Pontosan ezen tapasztalatok miatt szoktam le a magyar borok fogyasztásáról, nem szeretem átbaszva érezni magamat.Külföldi boroknál pontosan tudhatom, hogy mit várhatok az 5 eurós, 10,vagy 20 eurós kategóriában, nem ér nagy pofára esés.Ez idehaza egyáltalán nincs így.
2020. szept. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szervezed a versenyt egyértelmű ki fog nyerni :) ennyi a titok
2020. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2# 3#

Köszi a válaszokat,ezt mind meg is értem,meg sok igazság van benne,viszont a cikkben amit belinkeltem,ott arról írnak hogy Berlini meg Párizsi versenyen nyert a Varga,azt elhiszem,hogy az otthonit kellő kenőpénz fejében meg lehet buherálni,viszont az nem túlzás egy kicsit,hogy egy nemzetközi versenyen "holmi kis" magyarként más nagy bortermelő országokkal szemben,lehet korrupt módszerekkel előnyhöz jutni az ottani zsűrinél?Nekem ez kicsit olyan hihetetlenül hangzik,nem gondolnám hogy ennek az országnak meg a borászainak nemzetközi szinten ilyen befolyása lenne,de javítsatok ki ha tévedek.

2020. szept. 16. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint a Szentkirályi, az is egy nevenincs versenyen nyert
2020. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%

Megvan annak az oka, hogy italversenyeken soha (!) nem kereskedelmi forgalomból beszerzett minták versenyeznek, hanem azok, amiket a pincészet/gyártó bemondásos alapon küldött egy-egy itala nevében.

Ez ugyanígy meg minden italfajtánál az egész világon, max. az változik, hogy 1-1 gyártónak mit van képe árulni a szerzett plecsnivel ahhoz képest, amit versenyre küldött (persze, van, aki ugyanazt küldi versenyre, mint amit a boltba!). Attól, hogy valaki tud jó burt csinálni, még nem biztos, hogy jó bort is árul, és főleg nem biztos, hogy minden bora jó. De azért gondolom egyik pincészet se az ezerforintos borait árulja párizsi aranyérmesként... bár a borokat nem követem.

2020. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!