Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borhűtővel kapcsolatban...

Borhűtővel kapcsolatban tapasztalat?

Figyelt kérdés

Hány fokon tároljam asz aszút?

Van néhány palack 5-6 puttonyos aszúm, plusz 2 palack féltve őrzött aszúeszencia. Nem rég óta gyűjtöm őket, ha látok valami jó fogást vaterán, meg is veszem, de néha "rendes" oldalon is ki lehet fogni jókat, pl múltkor rendeltem 93'-as 6 puttonyos aszút borászattól 12 ezerért, és meg is látszik rajta, hogy megfelelően volt tárolva. Kb fél éve gyűjtöm őket, eddig hűvös, száraz helyen voltak, de ez se megfelelő. Kell vennem egy borhűtőt, ha pincém nincsen a 4. emeleti panelban. :D

Borhűtőben meddig lehet eltárolni a Tokaji aszút? És hény fokon?

A borhűtő tárolási körülmények tekintetében, olyan, mint egy pince?



2020. nov. 18. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én annyira nem értek a borokhoz, azt nem tudom hány fokon kell tárolni az aszút, de a borhűtőn lehet állítani a fokokat bizonyos határok közt és gondolom a pincék sem egyformák. Viszont ezeknél a boroknál sosem lehet tudni, hogy megszakadt-e a hűtési lánc esetleg néhány évtizedre. Én kóstoltam ilyen régebbi borokat, volt köztük Tokaji aszú is, mondjuk nem a legjobb, legdrágább fajtákat, és nagyon rosszak voltak. A közhiedelemmel ellentétben, csak a legeslegjobb borok bírnak ki ilyen hosszú időt, az átlag borok néhány év után már rengeteget veszítenek az élvezeti értékükből. De gondolom nem meginni akarod őket.

A borhűtő viszont kicsit hangos, szobába én nem tenném be, konyhában persze elmegy a normál hűtő mellett.

2020. nov. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Nyáron érdemes lehűteni a bort megy úgy ízeseb de azért nem kell borhűtő .

De azt is csak fogyasztás elött .

2020. nov. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!