Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Whisky/Whiskey -vel kapcsolato...

Whisky/Whiskey -vel kapcsolatos tapasztalat?

Figyelt kérdés

A kérdés egyszerű : Bővíteni akarom gyűjteményem ezért rendelni akarok 1-2 üveg nedűt és az alábbiakat néztem ki a whiskeynet.hu-ról . Aki valamelyiket itta véleményezhetné de csak komoly válaszokat várok !


- White Horse

- Tullamore Dew

- Bushmills

- Isle of Skye

- Rebel Yell

- Black Bottle

- Powers

- Jim Beam Devils Cut

- The Glenlivet ( 12éves)



Ezek közül valakinek valamiféle tapasztalat ?



2013. aug. 9. 17:23
 1/8 Phoney ***** válasza:
100%

Az alap Bushmills és a Tullamore Dew jó megismerkedni az ír stílussal, de inkább „kocsmawhiskyk”, értsd: ha már túl vagy egy üveg ilyenen, akkor onnantól kezdve józanon nem túl érdekesek. A kettő közül inkább a Bushmills-t válaszd.


A Rebel Yell egy lágy, de elég ízetlen bourbon; csak akkor érdekes, ha nem sok bourbönt ittál eddig. Egyébként ugyanolyan, mint a 2700/7dl-ért kapható Old Blacksmith Bourbon, ezt tartsd észben, mielőtt lényegesen többet adsz érte.


A Jim Beam Devil's cut jó bevezető az idősebb bourbon világába (a technológiája lényegében a 8-10 éves bourbönt tudja egész jól imitálni), de aki már ismeri ezeket, annak a JB.DC nem túl jó vétel.


A Glenlivet 12 ideális első single malt scotch-nak. Nem egy ízbomba, nem is füstös, de nem is unalmas, és mindenki számára iható.


Mielőtt rendelsz, nézd meg a whiskyket más magyar webshopokban is (italshop.hu, ital-haz.hu, stb.), mert a WhiskyNet néha olyan árakat tol, hogy az orcám leszakad (nem ritka a +50%).

2013. aug. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :))


Az Isle of Skye és Powersről nincs tapasztalatod , esetleg tudsz ajánlani valami jó darabot nem annyira brutális áron ? :) ( 5-12ezer között )

2013. aug. 11. 19:20
 3/8 Phoney ***** válasza:

Nem, a többit nem ismerem.


Ennyiért sok jó whiskyt lehet venni. Scotch-ból inkább single malt legyen (kezdésnek pl. Glenlivet, Glenfiddich, Cragganmore, Highland Park), de kezdésnek egy Johnnie Walker Black vagy Green sem rossz, csak épp kevésbé érdekes (a Chivast és a Ballantines 12-t viszont jobb mellőzni).


Írből kevés komolyabbat ismerek, de a drágább Bushmills-ek jók, pl. a 10 éves malt, vagy akár a B. Black Bush (ez egy igen lágy ízű blend).


Bourbönből Old Grand Dad (lágy), Elijah Craig 12 (fűszeres), zöld Blanton's (cognac-szerű, bársonyos), esetleg Evan Williams Single Barrel (könnyed, összetett). Elvileg a Buffalo Trace is igen jó, csak odáig még nem jutottam el.


Kanadaiból jó vétel a Crown Royal, de ennek alig van íze. Olyasmi, mint egy nagyon lágy, enyhén whiskys-rumos ízű vodka.

2013. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ ! Értékes volt számomra nagyon ! :) Ha esetleg tudsz ajánlani még pár értékes darabot akkor megköszönném :) Ugyanis most készült el egy üveges vitrinem és gyűjteném bele a különböző csodákat , csak azért szeretnék a pénzemért tényleg jót kapni :) Első körben az olcsóbb kategória / jó minőségben gondolkodnék aztán később jöhetnének a borsosabb árak :)
2013. aug. 15. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kólával nem mindegy???
2013. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerinted mindenki azzal issza ? :)

Én tisztán akarom csupán az ízéért + gyűjteném ;)

2013. aug. 17. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kólával idd és mindegy lesz, nyugi nyugi!
2013. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zero-eco86 válasza:
Én a Talisker-t javaslom. Skót és nagyon jó. Én mondjuk ír párti vagyok de ez olyan amit szívesen megkostolnék.
2016. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!