Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a kedvenc whisky fajtád?

Melyik a kedvenc whisky fajtád?

Figyelt kérdés

#Tennessee #rozswhisky #kukoricawhisky #malátawhisky #zabwhisky
2020. nov. 22. 18:47
1 2
 11/19 Phoney ***** válasza:
100%
Nem haragszom, de tudod az előző azt akarta neked megmagyarázni, hogy ami nem skót, az nem is whisky...
2020. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne ilyen italprofesszornak lenni mint te, de gondolom egész nap tanulni kell hozzá. az meg elég volt a suliban. De köszönöm szépen a részletes válaszokat!
2020. nov. 23. 20:44
 13/19 Mr.Q77 ***** válasza:

Phoney


félreértettél ill. én is sarkítva fogalmaztam (már nem volt időm kifejteni a dolgokat meg úgy éreztem fölösleges* úgyhogy inkább egy gyors lezárást alkalmaztam :)



Nekem is van itthon 2 whiskey egy Woodford Reserve meg egy Bulleit bár az utóbbit még fel se bontottam, de tény hogy inkább SM ek iszom.


* mint utóbb kiderült a kérdező csak berúgni akar szóval fölöslegesen mentem volna bele a részletekbe.


Kérdező: csak barugás céljából tök felesleges minőségi piát inni. Mindjuk Jack fire az már nem is "wiski" hanem már csak Whiskey likőr, tehát a "legalja".


De a minőségi ital élvezet az úgy is csak a korral jön elő :) feltételezem még 20 éveid elején vagy.


amúgy meg

Személyes kedvencem Talisker 10 (az eddig kóstoltak tükrében)

2020. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Részegedni a budged kategóriás viszkiket nézd inkább kérdező , blended scotch és bourbon ok közül vannak a legolcsóbbak. Például aldi vagy lidl sajátmárkás termékei 2000-3000/ 7dl ár érték arányban vannak.

Hiába tudod milyen fajták vannak , ha csak az alkohol az amiért iszod , jobban jársz egy sroh rummal , olcsóbb és több benne az alkohol.


Úgyanannyira karcos egy 2-3 ezres viszki , mint mondjuk egy jack fire whiskey likőr , csak olcsóbb.

2020. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Phoney ***** válasza:

Mr.Q77


Tényleg félreértettelek, bár ebben sokat segített az a mondatod, hogy 3 whiskyfajtából tud választani az ember ... :) Ha elengedjük a ritka dolgokat, és egyszerűsítünk is, akkor se három lényeges whiskyfajta vanwhiskyfajta van, hanem mondjuk 6-9.



Kérdező:

nem kell hozzá egész nap tanulni, de ha egyáltalán nem tudod, mit iszol, akkor olyan whiskyket is fogsz venni, amikről előre tudhattad volna, hogy ki nem állhatod majd. Kivéve persze, ha mindig ugyanazt az 1-2 whiskyt veszed :)

2020. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ardbeg 10 Year Old - a "Spooks" guru kedvence.
2020. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 qkker1 ***** válasza:

"Meg kell inni és berugik tőle az ember. "


Kár beléd a whiskey/whisky!


_Minőségi italt nem berúgni iszunk, hanem élvezzük az ízét!

2020. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
En az ir whiskeyt szeretem, marka szerint a West Cork es a Paddy a kedvencem, amig otthon laktam magyarorszagon nem voltam whiskeys tipus de a jack fire izlett:)
2020. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Dorian Gray ***** válasza:

Én alapvetően Single Maltokra szavazok, ugyanakkor vicces, mert a személyes kedvencem a Midleton Very Rare sorozata az plont blended....mondjuk annak az ára is annyi, hogy az ember nem iszogatja "csak úgy".

Alapvetően minden fajtában lehet kiválóakat találni. Tök más a single malt, meg a blend, én úgy tartom, hogy az előbbinél maga a "matéria" készítésének tudományaa fő dolog, a blend esetében, meg, hogy nagyon sok féle, gyakran 30-40 különböző whiskyből kikeverni valami olyat, ami harmonikus, karakteres, és valami olyat mutat,amit mezei lepárlással és érleléssel soha nem érnél el. Szóval tök más.

Pár átlagpénztárcához közelebb eső kedvencem:


single malt:

Glendronach 12 éves

Laphroaig 10 éves


Blend:

Bushmills Black Bush

Whyte and Mackay Special Blended (ez egy nagyon alsó polcos,legalábbis árában, a legolcsóbb vettem, viszont valami hihetetlen kellemes)


Bourbon:

Buffalo trace

Maker's mark

2020. nov. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!