Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a kedvenc röviditalod...

Melyik a kedvenc röviditalod (whisky, vodka, brandy, pálinka, abszint, tequila, cognac, rum stb. ) és miért? Hogy iszod az adott rövidet; kísérővel v. anélkül, esetleg vmilyen koktélba keverve?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy kinek mik az italozási szokásaik ill. hogy melyik embernek milyen az ízlése.


Pl. nekem a minél tisztább és semlegesebb ízű vodka, általában vmilyen citrusos italba keverve, a tequlia Margaita koktélként, a minél jobb whisky pedig jéggel, kevés szódával (ha rosszabb, kólával) felöntve a kedvencem. Vm. a nagyon jóféle, legalább min. 10 éves magyar pálinka. Nálam sokat számít hogy jó és kellemes íze is legyen az italnak, mivel az alkohol hatásán kívül a jó íz extra boldogsághormonokat szabadít fel az agyban, ergo plusz euforikus hatást okoz.)


2019. júl. 30. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus pálinka+sör. A barackot, a körtét, a törkölyt meg a vegyest nem nagyon szeretem, a többi jöhet.
2019. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Long drinkes illetve shotos ember vagyok. Jelenleg a Vodka+Blue Curacao shot illetve a 52-es Tátra Tea + Ice Tea a kedvenceim. Ritkán iszok, de akkor mindig kipróbálok valami új rövidet vagy koktélt.
2019. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Koktélban szinte bármit megiszok, mert ott a gyümölcstől sziruptól stb egészen más az íze.

Natúrban rövidként max Jaigerezni szoktam (de amellé is iszok valamit), illetve pálinkából az ilyen nagyon mézes gyümölcsös felturbózott verziókat maximum.

Igazság szerint nem is szeretem annyira magában a rövidet. :D

Fiatalabb koromban sokszor tequiláztunk, de csakis gold verzióban (fahéjas naranccsal). Ma már szerintem nem csúszna le.

2019. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Koktélokban nemigen válogatok, szénsavmentes legyen és kész.

Egyébként a vodka-whisky-tequila szentháromságot iszom magában, sört es bort egyáltalán nem. Még a csokis likőrt szeretem, de azt nem alapozásra hanem levezetésnek.

2019. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a jó whiskeyt, a füstös skót sinlge malt whiskeyket főleg, a Lagavulin 16 a kedvencem. Tisztán iszom, még jeget sem teszek bele, ha nagyon meleg van akkor teszek bele gránit hűtőkockát, az legalább nem hígitja fel. Tisztán iszom, még jeget sem teszek bele. Rumból is van olyan, amit szeretek (Zacapa), ezt is tisztán iszom. Vodkából csak egy pár fajtát iszom meg, de azokat is tisztán, jól lehűtve vagy nagyon ritkán némi szódával és citrommal. Amúgy sem azért szoktam ezeket inni, hogy berúgjak.
2019. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Koktelbol/long drinkbol harom darabot tudok meginni: cosmopolitan, mojito, gin&tonic.

Rovidital tekinteteben a kedvencem a tequila es a rum. Kisero nelkul iszom, de csak nagyon ritkan, es nagyon kis mennyisegben.

2019. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy jófajta single malt whisky, szépen elszopogatva, kísérőnek esetleg sör, de semmiképp sem egy korty ez, egy korty az, hanem csak ha már kivégeztem egy pohárral, és "elment" a whisky íze.

Családi összejövetelekkor aperitifnek pálinkát szoktunk inni, whisky-t inkább baráti, családi kártyázások alkalmával szoktam inni, lévén ilyenkor nem célszerű pl sörözni, mert akkor félóránként állhatók fel az asztaltól wc-zni.

2019. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Abszint. Vodkával.
2019. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Long Island koktél.

A tömény piát nem tudom meginni.

2019. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább vodkát, whiskyt, pálinkát, Jagert illetve Unicum szilvát iszok. Vodkát bekeverve mindenféle gyümölcslével. Jagert és unicum szilvát sörrel whiskyt és pálinkát meg tisztán.
2019. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!