Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért a munkakeresőket...

Sokan miért a munkakeresőket szidják akik nem találnak munkát?

Figyelt kérdés
Sokan mondják itt a gykn is a nagyokosok hogy aki akar az tud dolgozni meg van munka. Csak azt nem értik meg egyesek hogy hiába adja be valaki az önéletrajzát hogy ha nem kap az emkber sehonnan visszajelzést de még egy telefonhívást sem. Sok cégekhez kihalásos alapon lehet csak bekerülni. Én már jelentkeztem egyébként rakodónak egy futárcéghez amihez semmi nem kell semmi végzettség és már 2 hete nem válaszoltak. Jelentkeztem Gyárba operátornak onnan sem. Semmi semmi visszajelzések a cégek részéről és azért már nehezen bírja az ember. A másik meg teli van kamu munkákkala jófogás is meg neme jelentik be az ember meg fekete munkák és még sorolhatnám. A cvonline a linkedin és a profession hírdetett állások nagyrésze nem válaszol. Ha valaki szorgalmas munkaerő és akar dolgozni akkor anak mirét nem adnak egy esélyt? Milyen országban élünk hogy már munkák sincsenek de ha van akkor is rossz fizetéssel.
2020. dec. 9. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Én azokat értem, akik elzavarnák az álláskereső munkanélkülit közmunkára.


Az ember, ha van diplomája, beszél idegen nyelvet, nos ott vannak minimum elvárások.Elsősorban a munka jellegét tekintve.Nyilván bérigényből visszább lehet venni ilyenkor,de a munka jellegéből nem.


Ha mondjuk valaki mérnökként,közgazdászként elmegy közmunkásnak, árufeltöltőnek az életbe nem jut vissza az eredeti szakmájába.Kiröhögik a cégek őket.

2020. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Csak a hiszti megy.
2020. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen de az a baj van ezzel a rendszerrel én is közgázt végeztem de sehol nem kellennek a pályakezdők modnván hogy nincs idő a betanításra vagy nekik az pénzbe kerül meg nekik csak tapasztalt ember kell minimum 5 év tapasztalattal. De hol szerez az ember akkor tapasztalatot? Az idő meg telik és a számlákat akkor is fizetni kell és ezért mennek el közmunkára mert ha nincs 50 ezer ft se egy hónapban akkor már éhen hal konkrétan az ember viszont utána meg azért nem veszik majd fel mert közmunkán dolgozott vagy mert már nem 20 éves hanem 26 éves mondjuk és még sorolhatnám. Egyszóval a cégekkel és a munkáltatókkal súlyos probléma van.
2020. dec. 9. 12:43
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

miért? mert ennyi a magyar empátia.


Ez a magyar testvériség és a magyar összefogás.


Ha vki padlón van jó érzés jol belerugni mert akkor én máris több vagyok, és nehogy a másik jobb legyen már nálam ugyhogy jobb is ha neki nem sikerűl állást találni. Na ezért .


Ez a magyarázat, hisz a rosszindulatot nem lehet megmagyarázni, ilyen rosszindulatúak többségében akik dolgoznak

2020. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszolónak. Én férfi vagyok nem szoktam hisztizni csak te biztosan protekciós alapon tudtál elhelyezkedni és pof-..zol másoknak hogy csak a hiszti megy. Az ilyeneket nem szeretem.
2020. dec. 9. 12:45
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Feltűnt, hogy nem szereted, csak nem hat meg. Kiírtál egy kérdést, amiben semmi érdemi info nincs, csak a nyafogás. A nemed ezen semmit nem változtat. Azon meg nem kell csodálkozni, ha a végzettségednek egyáltalán nem megfelelő állásról nem kapsz visszajelzést.


Egyébként nem protekcióval kerültem az állásomba, hanem egy fejvadász talált meg linkedinen, és szabályosan könyörgött, hogy menjek el az interjúra, mert nekik pont ilyen tudás kell, aztán olyan fizetést kértem, amit nem szégyelltem.


Nincs nagy titok. Az elején elvállaltam alja service desk munkát, nem túl sok pénzért, és azóta megállás nélkül fejlesztem magam, a munkahelyemen meg proaktív vagyok. Meg azon kívül is. Amúgy 2010ben kezdtem dolgozni, a válság kellős közepén, egy semmire se jó diplomával, csak nem hisztiztem, hanem mentem előre, amíg el nem értem a célom. Ha együttérzésre vágysz, nem a gyakorin kell keresni, hanem a barátaidnál, családodnál.


Megértem, hogy frusztráló, ha nem jeleznek vissza. Nyilván. De tedd bele az energiát, és kifejezetten olyan állásokra jelentkezz, ami

- tényleg érdekel

- a végzettségednek megfelel


És ezekre célzottan készíts CVt. Végezz el pár online kurzust, amit fel tudsz venni a CVdbe, amivel megmutathatod, hogy több vagy, mint más jelentkezők. Tanulj nyelvet. A szemléletváltás eredményt hoz.

2020. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Az a helyzet, hogy az olyan munkára, amihez semmilyen végzettség vagy tapasztalat nem szükséges, nagyon sokszoros a túljelentkezés. Meghirdetnek egy helyet és kaptan 300 önéletrajzot. Nyilván nem fognak mindenkinek visszajelezni, hogy nem őt vették fel. Eleve nagyon nehéz feladat ilyenkor kiválogatni azokat, akiket egyáltalán behívnak. Szóval nem feltétlen a te hibád, ha nem hívnak fel. Az esélyeidet ilyenkor a megfelelő önéletrajzzal, az első mondatában megnyerő motivációs levéllel tudod növelni.


Viszont az olyan munkaköröknél, amihez végzettség, tudás, tapasztalat szükséges, na ott nincs akkora tumultus. Ott bizony vissza szoktak jelezni akkor is, ha nem téged vettek fel, valamint ilyen helyekre általában (a megfelelő kvalifikációkkal) könnyen be is lehet jutni, lévén inkább munkaerőhiány van, mint túlkínálat.

Pl. IT területen beadtam 5 helyre a pályázatomat, mindenhol megcsináltam legalább 2 interjúkört, majd 2 esetben visszajeleztek, hogy nem engem választottak, egynél sokallták a bérigényemet és egy helyre meg felvettek.

2020. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Tanulj nyelvet! Addig meg mire megtanulod dögölj éhen.
2020. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát a sok tanuláshoz meg pénz kell meg türelem meg idő. MOstmár sajnos a tanulás sincs ingyen. Hogy én bekerüljek a neves egyetemre ahhoz újra kéne érettségizni ami 1 év tanulás fizetni kell az érettségiért aztán jelentkezni egyetemre ami megint csak 3 év vagy 4 évtanulás. Én mondom közgázt végeztem mert a matek sosem ment nekem annyira hogy programozónak vagy IT területén dolgozzak de valóban az IT és amérnöki szakokon kivűl alig vannak meghírdetve más állások. Persze hogy kell tanulni de akiknek a szülők mindent a seggük alá tolnak nyugodtan tanulj még fiam addig el leszel tartva azoknak könnyű de nekem nincs lehetsőégem már más szakot tanulni.
2020. dec. 9. 13:21
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

#9: Üres kifogás! Nekem pl. nem volt diplomám. 5 évvel ezelőtt, 32 évesen, 8 órás munka mellett, levelezőn kezdtem meg az egyetemet (programtervező szak). Ehhez informatikából le kellett érettségiznem, mert a régi érettségim miatt nem lett volna meg a pontom. Kifizettem az érettségit és végig csináltam a 3 éves egyetemet munka mellett. A tandíjra felvettem a diákhitel2-t, ami kamatmentes és a fizetéseddel arányosan kell fizetni.

Ennek hála most kétszer annnyi a fizetésem, mint 5 éve.

Mindent lehet, csak akarni kell!

2020. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!