Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan azért szidják azokat...

Sokan azért szidják azokat akik használt prémiumot vesznek mert nekik nincs rá pénzük?

Figyelt kérdés
Nem értem miért baj ha valaki új dacia helyett megveszi a 8-10 éves audit bmwt mercedest esetleg lexust vagy bármilyen más feljebb pozícionált autót.Kényelmes bőrülések,rengetek extra,hangszigetelt karosszéria,hővédő üvegek,erős de takarékos motorok,biztos úttartás minden körülmények között,extrém erős masszív karosszéria ami véd ütközésnél meg persze magasabb fenttartási költségek,de ezt szerintem tudja az aki ilyen autót vesz.Lehet hogy 400-500 ezer forint egy szett gumi és néha a szervíz is belekerülhet ugyanennyibe vagy még többe de annyival többet ad hogy szerintem megéri.
2020. okt. 15. 10:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
59%
Nekem az a bajom velük, hogy veszettül szennyeznek. Egyrészt, mert nagyok, de leginkább azért, mert a katalizátor és részecskeszűrő javítására már nem marad pénze az "igényes" tulajnak. Van, hogy a kiégett lámpaizzó cseréjére sem.
2020. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
71%
egy 10 éves bmw-audi aztán nem az a kategória amit nehéz lenne megvenni. 10 évesen meg már nem véd úgy az ütközéstől sem, mint egy fiatalabb nemprémium
2020. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénze szalon Daciara, akkor valószínűleg a 10 éves audira is lenne. Eléggé rossz példát sikerült felhoznod.

Egyszerűen úgy ítélte meg, hogy ő akar egy új autót, amihez évekig nem kell nyúlnia kopón kívül, nem pedig vakon vesz valamit behozott ex prémiumot, amit pont azért adott el az előző tulaj, mert már épp el kéne kezdeni locsálni bele a pénzt.


De akkor ennyi erővel azért vesz valaki használt prémiumot mert meg kell mutatni, hogy "feljebb pozícionált" autóra is telik, csak éppen újra nem?

2020. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
nekem tökmindegy mi veszel
2020. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ennek lehet sok oka. Néha jogos, néha nem.

Az biztos, hogy fenntartási költségekben az a régebbi luxusverda sokkal frekventáltabban és mélyebbre fog nyúlkálni a pénztárcába, mint egy új olcsóbb neadjisten fapados alsó-közép kategóriás vas.


A régebbi felső kategóriás vas mellett szólhatnak a következők (bár némely pontban az új olcsóbbak is verik a régi drágákat):

- Vizuális presztízsérték

- Aktív-passzív biztonság (kérdéses)

- Teljesítmény, végsebesség

- Kényelmi extrák (kérdéses)

- Vezetési élmény


Személyes ízlés kérdése, hogy ez így megéri-e a biztosan drágább és körülményesebb fenntartást.

2020. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a jelenséggel hogy megveszik a prémiumot, és jampiskodnak, mintha ők ettől lennének valakik, mintha az univerzum legjobb kocsiját húzták volna be és ők ettől sztárok. Közben a kocsi is az ember is egy selejt.


Nem túl nehéz megkülönböztetni ezeket attól, aki a földön marad kétlábbal.

2020. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a kérdező nem járt még autó közelében.. 4-500 ezer egy szett gumi? Mivan?
2020. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6: ne általánosítsunk.

Sokan vélt vagy valós előnyök miatt teszik, nem csupán azért, hogy látványos vasból lógathassanak bal sonkát az ablakon.


Volt nekem is kiöregedett luxusautóm és bizony nem a mások szemében nyújtott hatása volt az élvezeti mérvadó plusz. Főleg, hogy a legtöbben fel sem ismerték, mi az.

Az a kocsi az átlagos verdákhoz képest olyan érzés volt, mint egy ötcsillagos éttermi kiszolgálás összevetve a gyorsbüfével.

2020. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag ilyenkor úgyis azt veszi amit mindenki felismer a bmw-óódi-merdzsó trióból, nem gondolkoznak másban.
2020. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
#1-esnél a pont!
2020. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!