Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha megiszok 1,8-1,9 dl bort...

Ha megiszok 1,8-1,9 dl bort az mennyire árt meg?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy 10,5%-os könnyű rozé vagy 13,5%-os erős, testes bor.

Előbbi elég időre elosztva még pont belefér egy nem extrém másnapossággal járó berúgáshoz, főleg, ha az első üveg után fröccsként iszogatja az ember. A második eset nekem már biztos sok lenne, aligha maradna meg bennem, de ha igen, annak se lenne sok köszönete másnap.

És persze ott van az az eset is, amikor valaki igen gyorsan, kb 1 óra alatt akarja ezt eltüntetni, na annak K.O. a vége, akármilyen erős is legyen a bor.

2020. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

gyakorló alkoholistának kb a napi adagja


Aki nem szokott inni, neki már az alkoholmérgezés kategóriája és nagyon szarul leszel

2020. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mennyi idős vagy.Férfi vagy nő?

Ez úgye nem egészen 2dl bor.

Van akin alig látszik.Van aki csak spicces lesz és vicces.

Személy szerint én ennyitől 10 perc múlva rém álmos lennék és szunya.

Mindenkire másképp hat.

Hallottam már olyat is, hogy van akinek a legkisebb alkohol mennyiség is KO.

2020. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 voltam, a dl-ert liternek olvastam, (lehet azért, mert másképp nem értettem, minek 1-2 cl-en vacakolni). Ami a 2dl illeti, van akin meg sem látszik, ő maga is legfeljebb a hangulata oldódását érzi egy kicsit. Míg, aki egyáltalán nem szokott inni már simán megérzi és akár szédülhet is tőle.
2020. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez kb. egy üveg sörnek felel meg.Annyit azért az emberek többsége megiszik gond nélkül.
2020. dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kevesebb mint 2 deci bor, tehát egy-két pohár.

Alapvetően egyáltalán nem árt meg de ez nem azt jelenti, hogy minden nap inni kell egy pohár bort :)

2020. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Állítólag ennyit szinte naponta egészséges lenne meginni!
2020. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!