Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittatok már soju-t? Finom volt?

Ittatok már soju-t? Finom volt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 20:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

kicsit túl van hype-olva a drámák miatt..

lényegében vodka! íztelen

viszont a gyümölcsös fajtájúak elég finomak! pl citromos és sárgadinnyés

és aki nem tanulta az alkoholos italokat

lényegében desztilált alkohol azaz lepárlással készül viszont mivel rizsből és burgonyából ezért a színe is semmilyen valamint nem hagyják érlelni mint pl a brandyket

egyrészt ezért sincs neki íze

de a kézműveseket már hagyják érlelni amitől jobb is lesz (ennek nagyobb is az alkoholfoka)

2021. jan. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Phoney ***** válasza:
100%

ma 01:01

Egyik töményszesznek sem az alapanyaga miatt nincs íze, hanem attól, hogyha tisztaszeszt finomítanak belőle :) A brandynek, whiskynek pl. érlelés előtt is van íze. Az olcsó szodzsu olyan szeszfinomítókban készül, mint a vodka, a "kézműves" szodzsu meg eleve nem.

2021. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

12 kérlek olvasd el még egyszer! 😅

Segítek

“ezért a színe is semmilyen valamint nem hagyják érlelni mint pl a brandyket

egyrészt ezért sincs neki íze“

Lehet kicsit rosszul fogalmaztam mert fáradt voltam de attól még nem azt írtam hogy a rizs miatt nincs íze hanem színe! Valamint mivel nem hagyjak érlelni ezért nincs különösebb íze mivel az nagyon sokat számit!

Alapból a brandyt borból készítik a whiskeyt pedig malátából azaz lényegeben sör 😅

A kézművest egyrészt hadjak érlelni ami hidd el sokat számit ízek terén is

És az alapanyag is számit mert pl a szőlőben gyümölcsökben sokkal több cukor van mint a rizsben!

Pl én mar ittam 80 fokos pálinkát is 😂 (csak kóstolásra) de lehetett érezni a gyümölcsös ízeket

2021. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!