Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A whisky amíg ki van bontva...

A whisky amíg ki van bontva az meddig jó? Mikortól nem lehet meginni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem romlik meg, korlátlan ideig fogyasztható.
2021. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem romlik meg, csak ha nem megfelelő körülmények közt van tárolva, akkor a minősége romolhat.
2021. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40% az már eléggé tömény kategória, ennyi alkoholtól az életben nem romlik meg, akármeddig bátran meg lehet inni (akár még évtizedek múlva is), semmi bajod nem lesz tőle, max. kiköpöd, ha nem ízlik!
2021. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mr.Q77 ***** válasza:
88%

Sajnos, ha már felbontottad akkor azért illik meginni mondjuk 6 hónapon belül.


Egyértelműen változik (gyengül) a minősége/íze az idő előrehaladtával. (pedig én még a dobozba is visszarakom hogy a fénytől óvjam)


pl.. 15 éves Dalwhinniet az üveg vége felé már meg se ismertem, és laphroaigh -íze is jelentősen torzult, a kezdeti füstössége eltűnt/átment egy gyomorban diszkonfort érzetet okozó hamus ízzé (de ez kb 1 évnyi állás után jött elő)


Én anno elkövettem azt a hibát hogy egyszerre 5-6 üveg is meg volt bontva, és persze én is azt hittem hogy nem változik az ízük. A fenéket nem.


Úgyhogy otthoni fogyasztásra max 1-2 nyitott whiskyt ajánlok (persze függ milyen gyorsan iszol.)


Persze egy olcsó blenden whiskynél ahol eleve kevés élvezeti értékkel találkozunk jóval kevésbé érzékelhető az íz változás/romlás.

2021. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:
83%

Egyes whiskyk tényleg sokat tudnak veszíteni az idővel, van, ami egy év után már élvezhetetlen (mondjuk ihatónak iható). Most már inkább én is meggondolom, hogy mit mikor bontok fel.

Ez persze nem minden whiskyre igaz, pl. egy bourbönnel sem volt még ilyen gondom, még ha 2-3 évig is tartott az üveg, vagy skótokból mondjuk a Glendronach-ok is kiválóak voltak 3-4 évvel bontás után is.

2021. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!