Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan lehet egy száraz bort...

Hogyan lehet egy száraz bort feldobni, ha nem szeretjük magában?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy fogalmunk sincs miért, de mindig száraz bort hoznak nekünk ajándékba az ismerőseink, holott számtalanszor mondtuk, hogy nem szeretjük. (Gyanítjuk, hogy ők is rühellik, ezért lepasszolják nekünk, amit kaptak...) Forralt boron és marhapörköltön kívül még hogyan tudjuk felhasználni? Kidobni vagy továbbajándékozni nem akarjuk. Nem enged ilyesmit a lelkiismeretünk.

Illetve egy nem kategóriába illő plusz kérdés: Hogyan lehetne a világos beszéden kívül értésükre adni az embereknek, hogy kenjék a hajukra a száraz borukat? :D


2021. jan. 22. 13:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
Forralt bor, koktél. Nyáron fröccs.
2021. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Add nekem!


:))))


Valószínűleg érthetnek a borokhoz az ismerőseitek. Mert az édes borok kb. cukrozott lőrék itt Mo-on.

2021. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mi a cukrozott lőrét szeretjük :D
2021. jan. 22. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél hozzá egy üveg Aperolt, és csináljatok szódával Aperol Spritz-et.
2021. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

#3

Kérdező,

szentségtörésnek fogják érezni a borhoz értők, de mi a száraz borokat mézzel ízesítve isszuk, ha isszuk, mert nem vagyunk borkedvelők.

Van aki a borsos káposztás tésztát cukrozza meg, a másik meg a szalonnapörcös túrós csuszát, mégsem közösítjük ki őket.:D

Tartsuk már tiszteletben mások ízlését!

Ha ti az édes borokat szeretitek, nyugodtan mézezd meg!

2021. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A káposztás tésztát is meg a szalonnás túrós tésztát is cukorral eszi itthon mindenki :D Szóval kivételes marslakók vagyunk :)

Köszönöm a válaszokat, ha van még ötlet, szívesen várom!

2021. jan. 22. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Fehérborba Sprite vagy 7UP, vörösbe kóla. 2 bor, 1 üdítő arányban.
2021. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Étteremben dolgozom, nyáron két hatalmas sikeritalunk volt:


1. Áfonyalé, fehérbor 1:1 arányban, bele kevés szóda, 1-2 karika limette/citrom.


2. Ugyanez bor nélkül. (Ez utóbbi mondjuk nem segít rajtad, de gondoltam, leírom.)


Az áfonyalé általában cranberry néven fut Magyarországon is, nem tudni, hogy miért.

2021. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok ezzel, csak száraz bort iszom, de meg tudlak érteni, ha valaki nekem édes bort vagy proseccot vagy hasonlókat ad ajándékba, akkor nem őszinte a mosolyom :D

Itt nézz körbe, hátha lesz ami tetszik: [link]

2021. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

boros mézes tea!


Milyen finom is az a hideg estéken...!

2021. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!