Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fokozatosan meg tudom szokni...

Fokozatosan meg tudom szokni az alkoholt?

Figyelt kérdés

A barátomnak augusztusban lesz a 18. születésnapja, ahol inni szeretne majd. Ő már hozzá van szokva valamilyen szinten, de én még nem nagyon és kicsit félek is emiatt..

Nem akarom magam csatak részegre leinni, csak nem akarok kilógni a sorból hogy pont én nem iszok semmit. Tudtok adni pár tippet amivel fokozatosan hozzá tudnám szoktatni a piat a szervezetemhez?

Mikkel érdemes kezdeni és mit érdemes kerülni? Milyen ételeket egyek előtte? Előre is köszönöm:(:



2021. febr. 3. 02:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne ezzel akarj imponálni a haverjaidnak :( Miután leisszák magukat úgy sem fogják nézni, hogy kevertet iszol, töményet vagy sima juice-t.

Aztán meg a végén annyira rászoksz, hogy magadnak ártasz vele, tiszteletben kell tartaniuk, hogy te nem vagy piás.


De a kérdésedre a válasz egy hasonló alkohol intoleránstól:

Kevertekkel érdemes: valami édes italt (Cappy, topjoy) vodkával de kb. 10:1 arányban aztán lassacskán növeled az alkohol arányát vagy sörrel.


Mit kerülj: SOSE KEVERJ TÖBB ITALT EGYSZERRE >-< Ne igyál sört, shot-okat, vodkát, egyéb ilyesmit egymás után. Mindig lassacskán érdemes nem lehúzni és egyfélét. Mértékkel.

Előtte egyél olyat, amiben sok a szénhidrát!!! Kenyeret is (legyen mi felszívja az alkoholt), de ne zsírosakat!!! Egy jó adag tojás rántottát kenyérrel vagy rántott húst krumplipürével stb. És piálás közben is érdemes pl. ropit néha elrágcsálni.

Ezek az én tapasztalataim, de egy afterom óta nem iszok, mert ezeket mind nem követtem és végighánytam az estét.

Kitartást és csak mértékkel :)

2021. febr. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a zsíros, olajos ételek lassítják a felszívódást. Sörkifli, zsíroskenyér, ilyesmi.

A legjobb védekezés az, ha nem iszol töményet. Sör, hosszú lépés vagy sportfröccs.

Sosem tapasztaltam, hogy számítana bármit is a keverés. Ne igyál rossz minőségű alkoholt, ne virityülj boros kólát, vodka kobrát, és rendben leszel.


Sportfröccsel vagy vodka szódával túl lehet élni úgy egy estét, hogy nem rúgsz be, de mindig lesz előtted pia.

2021. febr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzá.De fél év az kicsit kevés.Ez inkább évekig tartó "kemény" munkát igényel.Persze az más kérdés,hogy vajon érdemes-e?

--------------

Viszont ha már mindenképpen inni akarsz,akkor szerintem először keresd meg azt az italt ami a legjobban ízlik.Olyant nem érdemes fogyasztani amitől undorodik az ember.

2021. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkoholhoz könnyű hozzászokni. Meg rá is...
2021. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!