Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ennek a korlátozásnak mi az...

Ennek a korlátozásnak mi az értelme?

Figyelt kérdés

Eddig még nem ittam,de még csak nem is vettem alkoholmentes sört.

Viszont ma vásároltam egy Dreher citromos 0,0% alkoholtartalmú sert.

Azt vettem észre,hogy rá van írva:csak 18 éven felülieknek.

Ha valóban nincs benne semmi alkohol,akkor ez lényegében csak szénsavas üdítőital.Ezért ennek a vásárlási feltételnek semmi értelmét nem látom.



#sör,alkohol nélküli,frissítő
2021. júl. 13. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Tessék

2021. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem prevenció céljából. Mint ahogyan be sem lehet látni a dohánybotlokba, úgy ne igyál 18 év alatt alkoholmentes sört, mert akokr könnyebben rászoksz az igazira? (Wtf logika amúgy, de csak erre tudok gondolni :D)


Mondjuk akkor miért lehet venni cigis rágógumit, ami még füstöt is fúj?

2021. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ilyen tényleg van?
2021. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Phoney ***** válasza:
33%

tegnap 20:04

De bármilyen erjesztett élelmiszer tartalmazhat <0,5% alkoholt, pl. minden kelttészta, kovászos uborka, kefir, stb... szóval ha ezen múlna, akkor ezeket se lehetne megvenni.

Arról nem beszélve, hogy alkoholtartalmú édességet, alkoholos sütőaromát bárki vehet.


A prevención kívül semmi értelme annak, hogy az alkoholmentes sör korhatáros legyen, bár őszintén szólva nem tudom, hogy ennek van-e törvényi alapja.

2021. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Németországban akartunk venni csokiválogatást, és az egyikben volt alkohol, emiatt nem adták ki. Szóval jobb helyeken nem tudsz semmilyen alkoholos élelmiszert venni kiskorúként.
2021. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!