Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért hánytam, be mikor...

Miért hánytam, be mikor direkt figyeltem?

Figyelt kérdés
Kb kitapasztaltam mennyi alkoholt tudok inni hogy ne ártson meg és mégis összehánytam magam. Mi lehet a probléma? Min változtassak?

2021. júl. 13. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Akkor mégsem tapasztaltad ki

De lehet hogy túl sok külőnböző piát ittál és keveredett

2021. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Igyál közben elég vizet (minden feleshez vagy sörhöz egy nagy pohár víz) egyél előtte rendesen, ne keverd a piákat. Illetve nyilván az adott mennyiséget ne gyorsan fogyaszd el, hanem mondjuk 3-4 óra alatt elosztva. De persze az is lehet hogy csak rosszul jött ki a lépés vagy valami rosszat ittál.
2021. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
45%
Aki nem bírja a piát, az minek iszik? Nem is értem. Biztos mások előtt akarsz felvágni, de ez már annyira ciki, hogy az már fáj. 🤣🤣
2021. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
95%

Hiába tapasztalod ki, hogy "mennyi alkoholt tudok inni hogy ne ártson meg", ha nem tudod, hogy mennyi időn belül ihatsz meg annyit, és/vagy nem tudod követni, hogy milyen gyorsan szívódik fel.

A lényeg annyi, hogy az alkohol a belekből szívódik fel igazán gyorsan, a gyomorban pedig képes megülni az ital. Ne rövidezz (és lehetőleg ne is borozz) folyamatos folyadékpótlás nélkül, és akkor általában nem lesz meglepi. Főleg, ha egy-egy adag közt kihagysz minimum félórát. De jobb, ha abban se gondolkodsz, hogy mennyit bírsz, hanem hagyd abba az ivást, amikor már be vagy. Ne igyál továbbá olyat, ami éppen nem esik jól, mert olyantól bármikor hányhatsz.


Keverni amúgy nyugodtan lehetne, én is megiszok egy este akárhány félét is, csak hát amikor kevered, akkor nem érzed, hogy mikor lesz sok.

2021. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
12%
Gusztustalan, iszákos emberek vagytok.
2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem ettél előtte vagy túl gyorsan ittad meg vagy csak nem vetted észre mikor kellene abbahagyni.
2021. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!