Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem érzitek, hogy hiába...

Nem érzitek, hogy hiába figyeltek oda az élelmiszerre, akkor is rengeteg pénzt ott hagytok a boltban?

Figyelt kérdés

Két éve költöztünk haza külföldről, ahol a fizetéshez képest az élelmiszerek ára töredéke volt a hazainak. Persze, hazaköltözve számítottam rá, hogy itt a fizunak jó része elmegy kajára, de amúgy is odafigyeltünk mindig a költéseinkre, hát nem mondom, hogy olcsó volt itthon a kaja, de azért le lehetett nyelni.


Az elmúlt évben viszont úgy elszaladtak az árak, hogy csak nézek egy-egy bevásárlás után, 20-30 %-al simán többet költök, mint eddig. Oké, nem káposztás kockát eszünk paprikás krumplival, hanem igyekszünk egészségesen táplálkozni, sok idényzöldség, hüvelyesek, sovány hús, üdítőt és édességet mininálisat veszünk, tisztítószert meg annyit sem, többnyire házi takarítószereket hazsnálunk, szódabikarbóna és társai...


Na de basszus, a lényeg, hogy úgy elmegy a pénz kajára odafigyeléssel és tudatos vásárlással is, hogy csak nézünk. Pedig lenne mire költeni, érkezik nemsoká a pici babánk, házat újítunk, hát ahhoz is minden aranyáron van. És akkor még sz*rul sem keresünk, 400-450 ezer körül ketten, de megjön a fizu és kb. el is megy, mire mindent kifizetünk, pedig ebből még nem is flancoltunk, nem tettünk félre nyaralásranyaralásra vagy megtakarításba...


De az eredeti témához visszatérve, a kaja az, ami most főleg megdobja a fizut, hamarosan már kevesebbet fogok kapni és nem esik jól, hogy havi 70-80 ezer elmegy kettőnknek csak kajára ebből a bevételből...


Ti is érzitek ezt a drágulást a saját bevásárlásotokkor?



2021. márc. 29. 05:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Igen,érzem a drágulást.(Nem sokat,de rövid időn belül pár százalékot).

De ha ti kajàra 80000ft-ot költötök/hó kettőtöknek,az teljesen jó szerintem (40000ft/hó/fő).

2021. márc. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Infláció + árfolyam a béka feneke alatt. :(
2021. márc. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Minek jöttél haza? :D Ez Magyarország, itt így mennek a dolgok. Sajnos.
2021. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Igen sajnos, pedig én is szinte csak zöldséget, hüvelyeseket meg gyümölcsöt veszek, feldolgozott kaját alig. De a gyümölcsök/zöldségek ára is nagyon felment, mi pedig gyakran több kilós számra vesszük a narancsot meg banánt meg almát pl. és nem mindegy, hogy mennyiért. Van, hogy nagybevásárlásnál több helyre is elmegyünk, és mindent ott veszünk meg, ahol olcsóbb/minőség miatt jobban megéri. Persze ezt se tudja mindenki kivitelezni, meg nekünk is időbe telik.


Anyukáméknak van veteményese mindenféle zöldséggel, nyáron mondjuk nagyon sok dolgot tőle kapok, szerencsére.

2021. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen én irtam ki kérdést valamelyik nap az olaj kapcsán

De a zöldség fele is drága a hus is szinte minden észrevétlenül drágul hétről hétre.

Én is odafigyelek listát írok menüt írok nézem az akciókat

Nem dobunk ki ételt max pár kanál maradékot de mégis rengeteg elmegy a kajára.

2021. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarok penztarcaban turkalas fele menni de te is Abba gondolj h más kevesebből is megoldja.

Én is erre szoktam gondolni másnak rosszabb, mi is dolgozunk mindketten de nem keresünk olyan jól sajna, belegondolva viszont van aki ennyiből él 2 gyerekkel ....

2021. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

Valóban tudatosan vásároltok?

Menutervet írsz, hozzá bevásárlókosár és nem veszel mast, csak ami azon szerepel?

2021. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem, mondjuk nem volt nehéz. De nem csak az élelmiszerek, hanem minden!

Visszatérve az élelmiszerre... Hetente megyek nagybevásárolni az egyik hiperbe. Szinte mindig ugyanazt veszem, kis különbséggel. Míg 1-1,5 éve kb. 12 ezret fizettem, most símán ugyanazért húszat.

2021. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanígy látom sajnos. Ha van időtök sok mindent elő lehet állítani otthon nagyobb mennyiségben (vagy akár nyugdíjas szülőt/nagyszülőt bevonva), ezzel lehet spórolni. Ha sok zöldséget/gyümölcsöt vesztek pedig ajánlom a piacokat.

Én nagyrészt növényi táplálkozáson vagyok, de kb.annyit költök, mint amikor ettem húst is meg különböző tejtermékeket. Pedig csak növényeket eszem.

2021. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

Le leszek pontzozva de hagyjuk már ezt a menütervet.

40000ft teljesen jó,ennél lejjeb nem érdemes menni.

2021. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!