Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmusnak szamit,...

Alkoholizmusnak szamit, minden hetvegen (tehat rendszeresen) teljesen berugni? Megoszlanak errol a velemenyek, erdekelne masok velemenye.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy illeto, aki tizeneves kora ota, minimum minden hetvegen 1x “buli” cimszo alatt, tomenyen kizarolag csak vodkat iszik, es mindig addig issza, mig 1 bizonyos szintet nem er el a reszegsegben. Es arrol a szintrol beszelek, hogy kb 1 liter vodkat megiszik, azt sem keverve, lassacskan, kozben beszelgetve, hanem szinte sportszeruen, minnel gyorsabban, tomenyen lehuzva, hogy minnel elobb hasson.

En ugy gondolom, hogy a “buli” csak amolyan megszokas, vagy tarsitas ( mint masoknak a kave melle a cigi ) mert nem ment meg ugy buliba, hogy elotte mar az oda fele vezeto uton, az autoba magaba ne ontott volna par kis uveg vodkat… Olyan sose volt, hogy valamikor is o lett volna a sofor, o sosem sofor, mert mindig iszik. Es ha arrol van szo, hogy menjen el egy buliba, de valamilyen oknal fogva o nem ihat, akkor kijelenti hogy “akkor o inkabb el sem megy”.


Ezt azert irtam le, mert van akiknel a hetvegi ivaszat azt jelentheti, hogy megiszik 1-2 sort, vagy hogy elmegy bulizni es hol berug, hol pedig csak spicces, vagy be sem rug vegul. Ez nem az a kategoria, o mar erkezeskor reszeg..


A neten nezelodtem, de a legtobb helyen azt olvastam, hogy az az alkoholista, aki legalabb minden nap iszik, mert nem tud anelkul funkcionalni, es ha csak 1-2 sort is de hogy a lenyeg a “minden nap”


A szoban forgo illeto a volt parom, erre ment ra a kapcsolatunk is, mert errol nem volt kepes lemondani, akarhogy probaltam kerni, hogy legalabb legyen eleg 1 honapban 1x berugnia, vagy csak alkalomadtan (szulinapok,unnepek) de mindig megigerte es sosem tartotta be.. En ezert hagytam ott, de a csaladjaval tobbszor beszeltem, hogy ez bizony problema es abszolut nem lattam/latom rajtuk, hogy komolyan vennek, megcsak el sem beszelgetnek vele errol.


Hozzatennem az illeto ezt tizeneves koraban kezdte es most 27 eves es meg mindig, azota is, heti szinten ezt csinalja, altalaban heti 1x, de van hogy 2x is. Ez szerintem eleg rendszeres, hiaba nem mindennap teszi. Egyetlen “fix” dolog van az eleteben, es az pedig az, hogy ha lemegy a hetkoznap, a munka, es hetvege van, akkor bekell rugnia, mindegy ki a tarsasaga, csak legyen, es rugjon be.


Szerintetek ez is alkoholizmusnak szamit? Mert itt vagy en vagyok a hulye, vagy a csaladja es kornyezete hogy nem tesznek semmit….



2021. szept. 13. 23:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint elfeledkeztél róla, hogy nem csak fizikai függőség létezik. Amit leírtál, az szimplán a legsúlyosabb stádiuma a függőségnek, de közel sem itt kezdődik a dolog.

Ha valaki nem képes anélkül bulizni hogy részegre itta magát, az hogyne függne az alkoholtól?

Ha nem képes kibírni egy hétvégét a vodka nélkül, az miért is nem függőség?

Lehet hogy lehetne még ennél is súlyosabban függő, de ez nem azt jelenti hogy már nem az.

2021. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
6%
Oké akkor legyen alkoholista, mit bánom én. Nem is ismerem.
2021. szept. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

En nem vitatkozni szeretnek, pont hogy erdekel masok velemenye errol. En is az egyik kommentelovel tudok azonosulni, szerintem is amit irnak rola az szerintem az a “legdurvabb” kategoria. Es lehet nem jott le a kiirasombol egyertelmuen, de az illeto nem tul sokat bulikazik, az esetek nagy reszeben a buli reszhez el sem jutott, mert mar odafele uton taccsra itta magat, es aludt az autoban, mig a tobbi haver bement szorakozni es tancolni, szoval tokeletesen lattam, mi a kulonbseg kozte, es a haverjai kozt akik valoban bulizni megy.

Es nem arrol van szo, hogy minden fiatal aki bulizik hetvegente es iszik az alkoholista is, mert irtam is, hogy normal embereknel nem okozna problemat neha vallalni a sofor szerepet, es nem inni, meg normal emberek, legalabbis en, szokszor meg ha akartam se tudtam berugni egy bulin mert rossz volt a zene, vagy a hangulat, elment tole a kedvem, vagy hasonlok. De o tenyleg minden alkalommal ugy megy haza hogy total reszeg…

2021. szept. 14. 00:48
 14/28 A kérdező kommentje:
De ismerek olyat is, aki ha elkezd inni csutortokon, akkor pentek reggel is iszik a kocsmaba, es szombat is es vasarnap is es talan hetfon leall…. Es utana 1 hetig vagy akar 2 hetig nem iszik, aztan megint rakezd es 3-4 napig reggeltol estig tolti magaba.. Akkor az sem alkoholista? Mert idonkent kihagy par hetet? Megis ki tud 3 napig inni? Szerintem ez is alkoholizmusnak szamit, nem csak a tipik csovesek akik nonstop a dohanybolt elott buzlenek..
2021. szept. 14. 00:53
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor az, ha te így elődöntötted ki az alkoholista és ki nem akkor mi a kérdés?
2021. szept. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
12%

Én is minden hétvégén elmegyek berúgok.

Most alkesz lennék? Vagy csak szeretek egy héten egyszer kikapcsolódva, fiatalságomat idézve inni? Nehéz kérdés...

2021. szept. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha pl valaki csak szilveszterkor rúg be az is alkesz? Az is rendszeresség ennyi erővel nem? Az az alkoholista aki minden nap iszik, aki remeg a piáért. Aki már kb 2 sörtől is beáll.
2021. szept. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%

Orvosi értelemben (még) nem, de nagyivásnak számít, mivel társadalmi és funkcionális következménye van, hiszen nem bír róla lemondani. Ez az előszobája az alkoholizmusnak, és szociális szempontból szintén rontja az életminőséget. Nálunk faterom csinálta ezt egy jó ideig, szerencsére abbahagyta, irtózatos sok feszültség volt abból, hogy a hétvégi sörike és kocsma az obligát része volt az életének évekig, és ha ezt gátolták, akkor hisztizett. Kibírta munkaidőben pia nélkül? Simán. De messze nem volt normális.


Amúgy az agresszió a kérdéssel kapcsolatban nem meglepő, alkoholistából is többszázezer van az országban, nagyivóból még több, és mindegyiket sérti a feltételezés hogy ami csinál, az nem normális.

2021. szept. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten alkoholistanak nem hívnám, de ez csak az en olvasatom, viszont az fix, hogy valami nem oké nála. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nekem nem volt ilyen, de egyidős vagyok az exeddel és egyszerűen már nem megy úgy az ivás plusz elegem lett abból, hogy tönkreteszem a hétvégéim, hogy egy berugás után nincs semmihez se erőm, se kedvem, csak fetrengeni az ágyban. Persze ezt hiába magyaráznád neki, gondolom jönne a szokásos szöveg, hogy neki ez kell, le kell vezetnie a feszkot, stb.
2021. szept. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Alakulóban!
2021. szept. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!