Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmusnak szamit,...

Alkoholizmusnak szamit, minden hetvegen (tehat rendszeresen) teljesen berugni? Megoszlanak errol a velemenyek, erdekelne masok velemenye.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy illeto, aki tizeneves kora ota, minimum minden hetvegen 1x “buli” cimszo alatt, tomenyen kizarolag csak vodkat iszik, es mindig addig issza, mig 1 bizonyos szintet nem er el a reszegsegben. Es arrol a szintrol beszelek, hogy kb 1 liter vodkat megiszik, azt sem keverve, lassacskan, kozben beszelgetve, hanem szinte sportszeruen, minnel gyorsabban, tomenyen lehuzva, hogy minnel elobb hasson.

En ugy gondolom, hogy a “buli” csak amolyan megszokas, vagy tarsitas ( mint masoknak a kave melle a cigi ) mert nem ment meg ugy buliba, hogy elotte mar az oda fele vezeto uton, az autoba magaba ne ontott volna par kis uveg vodkat… Olyan sose volt, hogy valamikor is o lett volna a sofor, o sosem sofor, mert mindig iszik. Es ha arrol van szo, hogy menjen el egy buliba, de valamilyen oknal fogva o nem ihat, akkor kijelenti hogy “akkor o inkabb el sem megy”.


Ezt azert irtam le, mert van akiknel a hetvegi ivaszat azt jelentheti, hogy megiszik 1-2 sort, vagy hogy elmegy bulizni es hol berug, hol pedig csak spicces, vagy be sem rug vegul. Ez nem az a kategoria, o mar erkezeskor reszeg..


A neten nezelodtem, de a legtobb helyen azt olvastam, hogy az az alkoholista, aki legalabb minden nap iszik, mert nem tud anelkul funkcionalni, es ha csak 1-2 sort is de hogy a lenyeg a “minden nap”


A szoban forgo illeto a volt parom, erre ment ra a kapcsolatunk is, mert errol nem volt kepes lemondani, akarhogy probaltam kerni, hogy legalabb legyen eleg 1 honapban 1x berugnia, vagy csak alkalomadtan (szulinapok,unnepek) de mindig megigerte es sosem tartotta be.. En ezert hagytam ott, de a csaladjaval tobbszor beszeltem, hogy ez bizony problema es abszolut nem lattam/latom rajtuk, hogy komolyan vennek, megcsak el sem beszelgetnek vele errol.


Hozzatennem az illeto ezt tizeneves koraban kezdte es most 27 eves es meg mindig, azota is, heti szinten ezt csinalja, altalaban heti 1x, de van hogy 2x is. Ez szerintem eleg rendszeres, hiaba nem mindennap teszi. Egyetlen “fix” dolog van az eleteben, es az pedig az, hogy ha lemegy a hetkoznap, a munka, es hetvege van, akkor bekell rugnia, mindegy ki a tarsasaga, csak legyen, es rugjon be.


Szerintetek ez is alkoholizmusnak szamit? Mert itt vagy en vagyok a hulye, vagy a csaladja es kornyezete hogy nem tesznek semmit….



2021. szept. 13. 23:10
1 2 3
 21/28 qkker1 ***** válasza:
84%
Kezdő alkoholista, sajnos lesz ez rosszabb is.
2021. szept. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is így kezdtem, de már most tottál alkesz vagyok!
2021. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%

Ez totál alkoholista, nem is lehet rajta vívódni. Igazából az ivás módja (gyorsan vagy megfontoltan) nem határozza meg az alkoholizmust, de aki úgy tolja le a torkán a vodkás üvegeket, mint kacsa a nokedlit annál azért lehet sejteni, hogy komoly a baj. Az, hogy csak hétvégén iszik nem jelenti azt, hogy nem alkoholista, csak annyit, hogy e mellett még képes bizonyos alapvető társadalmi funkciók betöltésére. De a legtöbb kábítószeres is vígan dolgozik, gyereket nevel vagy épp vannak barátai akkor is, ha péntek este már kokaincsíkokat szív az asztalról, nem kell Szipus Alfonznak lenni ahhoz, hogy függő legyen valaki.

Az csak az alkoholisták legdurvább 2-3%-a, aki már nem tud munkát vállalni a pia dominálta életmódja mellé s kikerül az utcára vagy nem lesz képes gondoskodni magáról, a maradék jó részén csak azt látod, hogy minden vásárlásánál berak pár doboz sört a kosárba vagy előre köszönnek neki a kocsmában, de aki évi 20-30-szor lerészegedik a sárga földig az bizony már elég súlyos eset.

2021. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 mindentudó99 ***** válasza:
23%
Itt ha leírod hogy heti két kisröccsöt iszol egyet hétfőn egyet csütörtökön akkor már lealkoholistáznak. Mert rendszeres. Nyilván nem normális dolog leönteni magadba egy üveg vodkát . De nem mondanám alkoholistának. Aki azt állítja hogy az az még nem látott alkoholistát csak olvasott róla. Apám pl alkesz. Az úgy megy hogy reggel felkel 8 kor már a pincében megissza a két decit. Aztán othon eldolgozgat közben tovább borozik. Nyugdíjas már. Kb 11 re kidől. Nem mondanám hogy totálkárosan de részegen. Felkel ebédel aztán alszik ötig. Majd ismét inni kezd este nyolckor már megint kidől. Jó esetben délután már nem iszik vagy csak keveset. Persze nem mindíg rúgik be egy nap kétszer de egyik nap igen másik nap nem. Aztán mikor már a sok piától minden baja gyomrának két nap nem iszik. Majd kezdi előről. Ha vezetni kell akkor csak a reggel a jó mert akkor fel kel tudja menni kell nem iszik. De ha délután kell mennie és tudja előre akkor nem tudja megállni. Ha nem is sokat egy két fröccs reggel lecsúszik. Nem bírja ki. Pedig egyszer a jogsiát is elvették. Az utolsó egy két évben nyugdíj előtt már imátkoztam hogy ki ne rúgják csak bírja már ki nyugdíjig. Mert melóba is megitta néha. Vitt magával páleszt lapos üvegbe. Akkoriban néha el tünt ez az otthonról vagy kevés pénz is néha. Kellett piára. Aztán van mikor elkapja gépszíj és totálra issza magát minden nap már délelőtt hogy alig áll a lábán. Ha anyám nem lenne mellette már rég hajléktalan lenne ha egyáltalán még élne. Úgy hogy heti egy berúgással még messze van az alkoholizmustól pláne hogy sok éve ezt tartja és nem növekszik a heti egy alkalom.
2021. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nagy Anti?
2021. szept. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%
Hát ez függőség. Pl én drogfüggő vagyok. Én sem minden nap lövöm be magam, csak amikor van rá pénzem. Van hogy napokig/hetekig/hónapoki tiszta vagyok, de amint megfelelőek a lehetőségek újra, és újra, és újra használom. Egyszerűen nem tudok rajta változtatni. Ilyen a függőség..
2021. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
45%

Ez a klasszikus ertelemben nem alkoholizmus, ahhoz nem heti egyszer kellene beszabnia, mint az alban szamar.

Amit irsz, az affele kenyszeresseg es potcselekves. Es nagy foku megszokas is, igy szocializalodott. En pl mar nem cigizem, es nem szandekosan szoktam le, hanem a cigizes es cigizve beszelgetes hozzatapadt a bulizashoz, iszogatashoz. Mivel kornyezetet valtottam (elkoltoztem), nem alakult ki itt olyan tarsasag, akikkel ez az iszunk es dumalunk es csocsozunk-feeling meglenne. Es lass csodat, elkezdett nem kelleni a bago. Ha a regi tarsasagomat meglatogatom, akkor viszont biztos, hogy ragyujtok, es tobb szal elmegy.


Az ismerosod durvan tolja, de nezzuk meg jobban: nagyon sietosen abba az allapotba akar kerulni, amit ő a bulizashoz, es a "de jol erzem magam"-hoz tarsit. Ha ezt meg lehetne oldani egy szem tablettaval, akkor valoszinuleg az is eleg lenne neki. (Jo, tudom mire asszocialsz most. Egy liter vodka hatasat okozo tablettara gondolok, nem ekire.) Vagyis itt a lenyeg nem az alkohol, vagy annak a mennyisege, fajtaja, hanem hogy minel hamarabb elerje a szintet. Erre utal, hogy mar a bulihely elott bealapoz.


Ez nem alkoholizmus. Káros, es hosszu tavon meg lesz a kovetkezmenye, de ez nem alkoholizmus.

2021. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Nem tudom, miert huzzatok le a 24-est, tenyleg ilyen egy alkoholista. Tobbszor hallottam a kornyezetembol ilyet, az egyik baratnom apja full ugyanez. Tonkrement bele a vallalkozasa, mar csak iszogat egesz nap, vagosertesre hizott, osszehanyja magat amikor mar tehetetlenre ajult, elalszik horkolva a vecen. A felesege idegroncs, az tartja el es mossa a hanyast. 50-esek, tul regota hazasok. A nonek felszabadulas lenne, ha megmurdelne a ferje, de nem, az ilyen kispolgar alkeszek nem doglenek meg hirtelen, csak lassu, evtizedekig tarto lejtmenet utan.ket ember eletet teszik tonkre.

De volt olyan exem, akinek a csaladjaban a fekete barany az anyja testvere volt. Munka semmi, ha volt neha, hamar kirugtak. A nagymamakoru anyjaval elt. A penzt dugdosni kellett elole, mert kikutatta. Szulinapra, karacsonyra piat kellett vinni neki, igen, en se ertem, miert szolgalta ki a csaladja a szenvedelyet. Aztan nemreg meghalt, es a szive vitte el, nem a maja. Csodalatos elet csodas befejezese.

Es mennyi de mennyi ilyen van, videken eleg a vegyesboltok elott alldogalokat nezni a kis ketdekas uvegeket szorongatva.


Szoval ne bantsatok a 24-est legyszi.

2021. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!