Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha naponta megiszok fél liter...

Ha naponta megiszok fél liter whiskyt, alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 23:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem kellene ezt csinálni, de te döntesz. Én a helyedben nem tenném.
2021. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Az nem kifejezés.
2021. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem biztos.

"Az orvosi definíciók az alkoholizmust olyan szenvedélybetegségként írják le, mely az alkohol kitartó fogyasztásával jár a negatív következmények dacára."

Ez a hivatalos definíciója. Ha nálad nem szenvedélybetegség, bármikor abba tudod hagyni hosszú időre is, nem okoz negatív következményeket, akkor nem az.

2021. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Mióta csinálod? Ha mondjuk 2 hete, mert valami magánéleti válságban vagy, akkor nem.

Ha már egy olyan szokássá vált, amiről nem tudsz lemondani, akkor ja, eléggé esélyes. Fél liter tömény az nagyjából 2 deci tiszta szesz. Ennyi kb. 2 üveg borban, vagy 8 sörben van.


Próbáld ki, hogy le tudod-e tenni hetekre.

2021. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#1 Szövegértés, 2-3. osztály, a kérdés arra vonatkozott alkoholista vagyok-e, nem arra, hogy kéne-e csinálnom. Egyébként köszönöm az aggódást!


#2 Sikerült Szabó Péteri magasságokba jutni a semmitmondás tekintetében, gratulálok!


#3 Köszönöm a választ! Igen, bármikor le tudom tenni.


#4 Enyhe magánéleti válságaim vannak, néhanapján, ugyanis nincs egy egyszerű karakterem, ezért évről évre egyre több számomra fontos emberrel szakad meg a kapcsolat. Viszont soha nem ittam bánatból, vagyis inkább nagyon ritkán. Ez egy 2-3 éve fennálló jelenség, viszont ennek ellenére soha nem ülök autóba mámoros állapotban, mert az egy dolog, hogy én végre meghalok, de azt nem tudnám elviselni, hogy miattam valaki más is meghaljon, ezért megpróbálom mindig estére időzíteni ezt a fél litert.

2021. okt. 13. 00:11
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a választ! Igen, bármikor le tudom tenni."


4. vagyok.

Akkor tedd le. Direkt azért írtam le, hogy ez 2 üveg bornak vagy 8 sörnek megfelelő mennyiség (legalább), hogy rávilágítsak arra, hogy ez baromi sok, főleg ha évek óta csinálod.

Nekem is volt olyan szakasza az életemnek, amikor megittam napi 7-8 deci bort, de ennyire hosszú ideig nem csináltam mint te, viszont már ezt is alkoholproblémának tartottam. Nem tudtam magamat rendesen kipihenni, mindig egy kicsit másnapos voltam és sosem tudtam a munkahelyemen sem 100%-ot teljesíteni. Plusz ha nem hagyod el magadat és eszel normálisan, akkor el is hízol tőle, mert rengeteg kalória van az alkoholban.

A legtöbb alkoholista nem úgy lesz függő, hogy megiszik napi 10 felesnek megfelelő whiskeyt, hanem úgy, hogy pár sört iszik évtizedeken keresztül, aztán a nap végi 3 doboz sörtől eljut a folyamat odáig, hogy nap végén, ahogy leteszi a kocsit, már szisszenti a sört. A vége meg az, hogy már kb. a reggeli helyett is iszik. Te ehhez képest brutálisan csinálod most, szóval mindenképp vegyél vissza belőle, lehetőleg tedd le teljesen hetekig, hónapokig.

2021. okt. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Jesse Stone biztosan útba igazítana efelől.
2021. okt. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

Dehogyis vagy!- de az leszel.

Most csak akkor lennél alkoholista, ha minden felest 2 deci borral kísérnél le.

2021. okt. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól esik és úgy érzed ezzel könnyebb elviselni mindent ,akkor igen.
2021. okt. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

" Igen, bármikor le tudom tenni."


A legtöbb alkoholista ezt vallja magáról. Ha 3 éve csinálod napi szinten, akkor 0% esélye van, hogy ezt valóban meg is tudd tenni. De pont jön a Száraz November, nosza, tégy egy próbát! Egy hónapig egy korty alkoholt se.

2021. okt. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!