Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Normális ha ennyire beüt a sör?

Normális ha ennyire beüt a sör?

Figyelt kérdés

Szóval augusztusban próbáltam ki először az ivást, egy fél literes sört ittam barátommal a városban, és kissé megéreztem. Nagyon ellazultam, folyamat röhögtem, nem egyszer megbotlottam és hangosan beszéltem. Barátom azt mondta azért volt ez mert mint kiderült üres gyomorra ittam.

Tegnap haveri tarsaságba mentem, előtte rendesen megebédeltem hogy ne üssön be, haver egy 2 literes kőbányait hozott és igazából ketten iszogattuk. Eleinte egész jól bírtam, aztán mikor a feléig lehúztuk haverral és gondoltam visszaindulok barátomhoz, útközben elkezdtem szédülni. Mire találkoztam a barátommal már eléggé szédültem, nem tudtam úgy annyira beszélni és dülöngéltem, illetve a hallásom is tombább volt és eléggé hülyén is viselkedtem.


Haveromnak is kissé beütött de ő vékony, én kb 65 kg vagyok és 160 cm, 18L

Kb délben ettem és mikor vedeltünk akkor volt 4 óra, nem tudom hogy mennyire számít mennyivel előtte ettem.

Szerintetek ez normális vagy mi befolyásolhatja hogy nem birom az alkoholt?



2021. okt. 30. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, igen. Nem vagy hozzászokva.
2021. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán nem iszol normális, de valaki meg sem érez ennyit.
2021. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az alkohol hatása nagyon sok dolog függvénye. Még az sem mindegy, mit és mennyit ettél előzőleg. Az meg Aztán végképp nem mindegy, hogy mennyire ismerik, hányszor találkoztak már a sejtjeid az alkohollal.
2021. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kevesen, akik extrém módon nem bírják, meg ott a hisztamin intolerancia is. Nálad szerintem az is hozzátett, hogy szénsavas italt ittál. Bármilyen hihetetlen is, én jobban megérzem, mint a nagyobb mennyiségű, de szénsavmentes bort/rövidet.
2021. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A sör hiába gyengébb, de: a sör egyik fő összetevője, a komló a kenderfélék csoportjába tartozik, ami felerősíti az alkohol hatását, így a sör hatását előbb megérzed, mint a töményekét! Erre a szénsav még ráerősít, és ha a szervezeted nincs hozzászokva az alkoholhoz, akkor persze hogy így beüt, ezen ne csodálkozz!

Én hozzá vagyok szokva, de ha megiszok 3 doboz 5% feletti sört, akkor hiába maradok teljesen tudatomnál, a beszédem akkoris kezd összemosódni, és kissé nehezebben értik meg a mondandómat!

2021. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

Teljesen normális, hogy életed első sörétől "berúgtál", nemcsak azért, mert a tested nincs hozzászokva, hanem mert akinek teljesen új az alkohol hatása, az általában sokkal rosszabbul kezeli ezt a módosult tudatállapotot. Én is eléggé "berúgtam" életem első üveg sörétől, pedig nem 12 éves voltam.


A komlóról, hát ha egy átlagos lágersörben lévő semennyi kis komló lényegsen erősíteni tudná az alkohol hatását, akkor egy rendes IPA úgy ütne, mint a tehervonat... de semmivel nem üt jobban, ha azonos az alkoholtartalom.


Viszont tényleg nagyon hamar érezni lehet a sört, mert a szénsav okozta nyomás azonnal továbbnyom legalább valamennyit a vékonybélbe, ahol a mennyiségi felszívódás megkezdődik, és ugyanezt elősegíti a nagy volumen is. Amikor 2 deci bort vagy rövidet megiszol, az meg akár egy az egyben megülhet a gyomorban.

2021. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
#5-ös vagyok. "egy átlagos lágersörben lévő semennyi kis komló" - hát nem is olyanokra gondoltam, amikben csak komlóKIVONAT van, hanem amikben igazi komló (is), nem nehéz válogatni! Sőt, konkrétan most csak 2 jut eszembe, amikben hozzáadott plusz adalék helyett inkább helyettesítőként van kivonat, az Arany Fácán és a Heineken, éppen ezért csak sörutánzatnak tartom őket, de a többi hétköznapi sörben van igazi komló is, főleg a csehek nem spórolnak vele, Pilsner Urquell, Staropramen - több is van bennük, mint kéne, ezért olyan irdatlanul keserűek! Ráadásul 5% alkoholtartalommal a Staropramen üt is rendesen!
2021. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:
Tökmindegy, hogy kivonat vagy közvetlenül felhasznált komló, átlagos világos sörben nagyon-nagyon kevés van egy igazán komlósúlyos sörhöz képest.
2021. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!