Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell inni az abszintot?

Hogyan kell inni az abszintot?

Figyelt kérdés
Egyik barátomtól kaptam Mikulásra egy üveg zöld abszintot, ami 80%-os. Ez nagyon soknak tűnik, csodálkozom, hogy alkalmas emberi fogyasztásra. Ha tisztán megiszom, akkor szétmarja a nyelőcsövem és a gyomrom? Vagy ezt fel szokták hígítani valami üdítővel?

2021. dec. 10. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
1cl elég belőle, utána figyeled hogy reagálsz rá ha sört nem szeretnél utána, akkor sima üdítőt, vagy szénsavasat hogy azzal is jobb legyen a hatása.
2021. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Jézusom, nehogy felhigítsd üdítővel!! Igyál utána valami kísérőt, mint ahogy más tömények után is szokás. És nyilván ne egyszerre idd meg az egészet. Meg ne éhgyomorra idd.
2021. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Phoney ***** válasza:
98%

Hogy "alkalmas"-e, azt most hagyjuk, a lényeg, hogy töményen nem való önálló italnak, csak mazochisták öröme.


Az igazi abszintot erős hígítással isszák, mert 11-12% körül (vagy ízlés szerint max úgy 20%-ig) van a legjobb ízük, csak éppen így nem lehet őket tárolni, ezért palackozzák őket a tároláshoz szükséges szeszfokkal.


Amit te kaptál, az nem egészen abszint lesz (fejből nem is tudok zöld valódi abszintot, ami pont 80 lenne), de ettől még nyugodtan kipróbálhatod ugyanúgy jeges vízzel hígítva és ízlés szerint cukrozva (semmit nem kell meggyújtani).


Ha úgy nem ízlik, akkor az ilyenek szerintem kólával felöntve a legjobbak (mondom úgy, hogy whiskyt, rumot sose iszok kólával), de valami citrusos üdítővel vagy egyszerű limonádéval is.

2021. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Lehet inni töményen is bár hivatalosan hígítva isszák.
2021. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Én a whiskyt meg azt az erős teát szoktam sörrel öblíteni...

Abszintot nem sokszor ittam. Van amelyikkel nem kell csinálni semmit, van amelyiknél a kanálban meg kell gyújtani egy kocka cukrot és belekeverni a cuccba. Aztán elfújni a tüzet, meginni és vízzel öblíteni.

De miért kell ilyet inni otthon? :D

2021. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5

Abszintnál nem kell gyújtogatni. Az csak az itthoni paraszt kocsmamódszer. Fogod az abszintpoharat beletöltew fél decit rárakod az abszint kanalat arra egy kockacukrot és az abszintkútból csepegtetsz a kocjacukorra jeges vizet ameddig fel nem olvad meg jó nem lesz a hígítási arány aztán elkevered és iszogatod.

2021. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Dorian Gray ***** válasza:

No és mi dönti el, hogy melyik abszintot kell gyújtogatni és melyiket nem? ha már ugye azt írod, hogy " Van amelyikkel nem kell csinálni semmit, van amelyiknél a kanálban meg kell gyújtani egy kocka cukrot és belekeverni a cuccba".

Egyiknél sem kell, ezt a pirománkodást ha jól emlékszem a csehek találták ki.

2021. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Életemben talán 4x ittam maximum. Két helyen meggyújtották, kettőnél csak megkaptam és azt sem láttam, hogy cukor van-e benne. Azt gondoltam, hogy más típusok. Jó bocsánat. Úgy írtam, mintha értenék hozzá.
2021. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
* pontosabban nem úgy írtam, mintha értenék hozzá, hanem csak kijelentettem valamit. Bocsi. A Tequila ivásban biztosabb vagyok. (só+lime, narancs+fahéj mellé), de most már ebben is elbizonytalanodtam.
2021. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

9

A rendes tequilához nem kell sem só sem citrom.

2021. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!