Whisky íze milyen?

Figyelt kérdés

Mindig is kíváncsi voltam rá de még eddig nem kóstoltam.

Egyrészt azért sem mert lehet nem valami jó a semmire pedig nem akarok kidobni több ezer forintot.


2021. dec. 16. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni kis kiszerelésben

[link]


Sparban is van

2021. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi nm is láttam eddig még
2021. dec. 16. 18:48
 3/11 Phoney ***** válasza:
100%

Mivel a különböző whiskyfajtákban végső soron csak az a közös közös, hogy valamilyen gabonából párolják le őket és fahordóban érlelik, nincs válasz arra, hogy milyen "a whisky". Lazán vannak akkora különbségek whiskyn belül, mint brandy és rum között.


"Több" ezret (néhány ezret) ne nagyon adj ki érte, pont ma néztem olcsóbb ajándék whiskyt olyannak, akinek bármilyen (!!) whisky jó lett volna, ismerem is a 10 alatt kapható whisky többségét, de 8ezer alatt alig találtam olyat, amire hajlandó lettem volna kidobni az árát. (Brandy lett a vége :)

2021. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
de le lehet. olyan íze van mint egy füstölt vodka. mintha sima szeszbe egy kis füstaromát tennél. egyáltalán nem nagy szám
2021. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:
100%
Bárki meg tudja különböztetni a füstaromás vodkát a whiskytől, aki veled ellentétben szereti a whiskyt... most arról már ne beszéljünk, hogy a whiskyk nagy része NEM füstös (nem, még akkor sem, ha te minden whiskyben füstöt érzel).
2021. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

a whisky ize olyan mint egy elrontott brandy


édes, picit kesernyés(ha olyat veszel)

Én lónyál piának tartom, a nyugatot majmomoló divatbu zik isszák főleg.

2021. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
93%

ma 21:28

Komolyan, mi volt a legjobb whisky, ami ittál, és ami alapján eldöntötted, hogy ez egy szar pia? Az teljesen igaz, hogy 15 alatt sokkal könnyebb jó brandyt venni, mint jó whiskyt, de ez nem az italfajta hibája, hanem az aktuális piacé.

2021. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dorian Gray ***** válasza:
100%
Phoney, mi a véleményed a Buffalo Traceről? Csak mert az eléggé durván 10 ezer alatt van, és én személy szerint nagyon szeretem. Plussz a Jameson Caskmate dolgai amiket ihatónak tartok 10 alatt. Még a Maker's Mark, ami ami szerintem elég jó az mondjuk 11-12, de ezeken túl én is úgy vagyok, hogy ugrani kell 17-20 közé kb, hogy jót igyon az ember. Persze a határ a csillagos ég, nekem is van pár sokkal drágább kedvencem, csak jelenleg kimondottan olyanokról beszéltem, amiket ilyen általános ivászatra jónak tartok.
2021. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Erős, kissé kesernyés, de mindezek mellett a legtöbbnek olyan kellemesen füstös-szenes ízvilága van azáltal, hogy kiégetett belsejű fahordókban érlelik! Nekem például általánosságba véve nagyon ízlik, kivéve a magyar whisky, a Joe Black - a legolcsóbb márka, de olyan is... élvezhetetlen ízű lőre, füstösség nélkül!

Amúgy én is pont egy ilyen kisüveges Jack-et kóstoltam legelőször, és nekem nagyon bejött!

2021. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:
87%

Dorian Gray: nem annyira durván van a Buffalo 10 alatt, legalábbis én csak 8 fölött tudok már. Amúgy jó, 8-9 körül bourbon whiskyből már vannak kimondottan élvezhető darabok.


tegnap 23:43

A Joe Black szinte biztosan nem magyar whisky :) Megveszi a cég a nemzetközi partnerétől a legolcsóbb, whiskynek nevezhető valamit (literenként párszáz Ft), aztán saját palackozást csinál belőle. Jó eséllyel az a fajta "gabonawhisky", amit normális esetben csak tölteléknek szoktak használni blended whiskyben, mert önmagában kb. olyan, mint egy rosszul finomított vodka, 3 évre ottfelejtve valami vacak hordóban.

2021. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!