Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik a tapasztalataitok, ivás...

Mik a tapasztalataitok, ivás során a mennyiség, vagy a minőség miatt lesztek inkább rosszul?

Figyelt kérdés

Nálam érdekes módon az alkohol nem egyenlő az alkohollal. Ha átlagos minőségűből iszok olyan mennyiséget, amit igazán illene elbírni, attól is majdnem hányok másnap és kész vagyok. Pedig semmi extra nem volt abban amit összeittam. Viszont minőségibb, rendes tömény esetén (40%), finoman adagolva bátran ihatok deciket hajnalig, *semmit* nem érzek másnap. És ez csak ez a 'szakadék' miatt érdekes, mert rosszabbul tudok lenni másnap, mint bárki. Érdekelne, ki hogy van ezzel.

Anti-alkik kérem kíméljenek és igyanak egy teát.



2022. márc. 27. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Nagy mennyiségtől leszek rosszul, mindegy mi az
A rosszabb minőségű italtól leszek rosszul
Nincs nálam másnap
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendes pálinkától nem igazán leszek én sem másnapos, ha csak vizet és üdítőt iszok mellé, gyakorlatilag fél liter 50-60% pálinkától sem leszek szarul másnap.

Fröccsözésnél elég komoly mennyiség, mondjuk 2 üveg bor után már azért van másnap, de nem vészes.

De a legrosszabb a sör, főleg ha rövidet is iszok mellé, az mindent visz.

2022. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vizet kell inni folyamatosan, akkor nem leszel rosszul masnap, tekintve hogy a masnapossag leginkabb az alkohol okozta dehidrataltsag miatt van.

Ha nem iszom rendesen vizet, akkor tok mindegy mit ittam, faj a fejem masnap es szomjan halok.

2022. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mennyiség, ami esetén már nem számít.

De tény, hogy jó minőségű italtól kevésbé lesz baja az embernek.

Jó példa, hogy ha a "borász" nem sajnálta a kénlapot, és a bor nagyon kénes, az kis mennyiségnél is másnaposság tüneteit okozhatja.

2022. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Leginkább az lesz a magyarázat, hogy a keésbé élvezhető italt nem adagolod elég finoman. Hiába ugyanaz a mennyiség, hogyha gyorsabban ittad meg, és/vagy ha részegebben feküdtél le. Én is csak azt tudom hajnalig iszogatni, ami tényleg ízlik.


A rossz minőségű ital összetétele csak bizonyos italfajtákbál okoz gondot (főleg a gyümölcsből készült alkoholnál és az erjesztett italoknál – én pl. sörtől szoktam a legmásnaposabb lenni), vagy esetleg ha olyan cukortartalma van (pl. keserűlikőrök), hogy akár 20-30 deka cukrot is megiszol egy este.

2022. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!