Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik az alkoholizmus első...

Krómgyűrű kérdése:

Mik az alkoholizmus első jelei? Félek, hogy nálam már jelentkezik.

Figyelt kérdés

Kezdem az elején.

Alap természetemből fakadóan nem vagyok nagy ivós. Tavalyi éven elfogyasztottam 1-2 doboz sört egy hónapban, bort ritkábban, nagy alkalmakkor, koccintáskor, de töményt szinte sose iszom.


Az évem úgy kezdődött (fogadalmat téve), hogy nem fogok alkoholt fogyasztani.

Ez egészen Húsvétig be is vállt.

Húsvétkor 1 sör és tojáslikőr lement. Aztán történt nagy pálfordulás, amikor közel egy hónapja szerelmi "csalódás" ért, pofára estem, ráadásul most voltak vizsgák és kissé stresszes voltam.

Aznap péntek este, bánatomban letoltam egy üveg vörösbort az este.

Két hete jött egy újabb vizsga etap, méghozzá szombaton, akkor pénteken pedig majd egy fél üveg cherry-t és egy doboz sört húztam le.

Ma pedig érzem, hogy de jól esne egy pohár whiskey az este meccsnézés közepette, de tudom, hogy ez rossz dolog.


Valami nincs rendjén, én nem ilyen voltam.

Ez már kezdeti alkoholizmus jelei?



2022. jún. 13. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi egy héten 2-3x ittunk anno a koliban, mégsem lettünk alkoholisták. Szerintem függ a mennyiségtől, és a gyakoriságtól is. Tudni kell hol a határ, alkoholista nem tudja hol a határ.
2022. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha meg tudod állni, hogy nem iszod meg azt a pohár whiskeyt, akkor nem vagy az. Ha nem tudod, az vagy, függetlenül a mennyiségtől.
2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha egyre gyakrabban kívánod, akkor jó útona haladsz az alkoholizmus felé, igen. De konkrét alkoholizmusnak már inkább azt nevezném, ha már megállni se bírod, hogy ne igyál. Amikor mindig találsz kifogást, hogy miért fér bele csak még egy pohárral, aztán még egy az csak nem árthat annyira, és így tovább.
2022. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
jól írják... plusz szerintem még az is "kritérium", hogy ha a bódító hatására vágysz, azért iszod.... mert ellazít... felejtet....
2022. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
30%
Hát elvonókúra időben hasznos.
2022. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Tehát kéthavonta megiszol fél üveg cherryt? Azonnal elvonókurára kell menned.
2022. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Te még nagyon messze vagy az alkoholizmustól. De könnyű rákapni ha egyre gyakrabban egyre többet iszol. De ez még nem alkoholizmus
2022. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Whiskey helyett egy üveg sört vettem, az jól esett az este és azóta meg tudom állni, hogy ne vegyek valami töményt (se sört).

Igen, nem maga az alkohol ízlik, hanem pont a bódító, ellazító hatása miatt kaptam rá.

Azonban azt vettem észre, hogy ha lekötöm magam mással (edzek, olvasok), akkor kevésbé agyalok a témán.

2022. jún. 17. 06:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy aggódsz ezen és ide betoltad a kérdést az egy jó jel. Nem vagy és remélhetőleg nem is leszel alkoholista. Azért az se árt, ha a lelki problémáidnál elő se veszed ezeket a szutykokat.
febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!