Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Тi mit gondoltok arrol, hogy...

Тi mit gondoltok arrol, hogy Németországban 16 éves kortol adnak sört, bort és pezsgőt?

Figyelt kérdés
Szerintem igazuk van a Németeknek. Nem értem magyarországon mért csak 18 év felett legális sört, bort és pezsgőt vásárolni.

2022. júl. 1. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
igazuk van
2022. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem is. Az hogy pálinkát meg más erős ital csak 18 felett legális az oké, de egy 4% sört mért nem lehet 16 évesen venni magyarországon?
2022. júl. 1. 10:32
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
A sörtől is be lehet rúgni rendesen.
2022. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#5 Az hogy eg 17 vagy egy 18 éves rug be nem mindegy? Egyébbként a Németek szerencsére annyira inteligensek, hogy ha a szülő megveszi akkor 14 felett lehet inni bármit, nem csak azt a három italt.
2022. júl. 1. 10:56
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Közelebb áll a realitásokhoz a szabályozásuk. Nálunk is megveszik, csak nem legálisan. Félre ne értse senki, nem támogatom az alkoholizálást, csak az életidegen törvényeknek sem látom az értelmét.
2022. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#7 Igazad van!
2022. júl. 1. 16:13
 7/13 Senior Séf ***** válasza:
Egy részről igazuk van más részről nincs. Igazuk van, mert a kamasz mindig a határait feszegeti, tehát ugyanúgy be fogja szerezni a piát. Nincs igazuk, mert a kamasz mindig a határait feszegeti, és nem mindegy, hogy ez a határ hol van. Nálunk egy 14 évesnek még 4 éve van a szabad alkoholvásárlásig, ami azért sokkal több, mint a 2 év. A mostani 16 éves már beszerzi az italt. Ha 16 év lenne a korhatás, a 14 évesek ácsingóznának a szeszre. Nincs ezzel baj, ilyen a kamasz, amióta ember él a földön és ilyen is lesz, amíg világ a világ. Ember legyen a talpán, aki minden tekintetben helytálló döntést tud hozni.
2022. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk soha nincs se elzárva se eldugva a pia, a 15 éves gyerekem mégis nagynéha szól csak, hogy jól esne neki egy pohár bor, vagy sör.
2022. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
42%
Hát persze, kedves utolsó. Az semmit sem mozgat meg egy kamaszban, amit otthon, a szülei szeme láttára csinál. Te sem otthon szívtad el a faterodtól csórt cigit. Hanem a haverokkal! És az a nem mindegy, hogy velük mit csinál.
2022. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 a gyerekem kocka... Gyakorlatilag az udvarra úgy kell kizavarni:D #8 voltam
2022. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!