Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szombaton megyek egy házibulib...

Szombaton megyek egy házibuliba és még sohasem ittam, és olyan társasággal megyek akikkel muszáj inni. Szóval melyik az a pia amitől nehezen részegedek le? És miből mennyit igyak meg, hogy ne nagyon érezzem rosszul magam? (nem szeretnék hányni)

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

elkerülhetetlen,hogy ne csapd szét magad.

egyél mindenképp ha iszol mindig valami sósat meg előtte is jó sokat,hogy valami felszívja.

2010. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
valójában nincs olyan hogy muszály, de ha mindenképp inni fogsz, akkor egyél sokat én is azt tudom javasolni. Pia meg akkor bor, sör, lehetőleg ne tömény.
2010. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Phoney ***** válasza:

Én sört (vagy valami gyengére kevert koktélt) innék minél lassabban, ha musuájivásról van szó, mert abból gyakran kortyolhatsz.


Óránként 1 italt (1 korsó sör, 1 pohár bor, 1 felespohár tömény), valószínűleg te is meg tudsz inni (3-4 után mondjuk meg lehet állni), de nem tudjuk, hány éves vagy, fiú-lány, hány kg...lehet, hogy sokkal többet bírsz.

2010. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
bár a borral vigyázz, mert huncut, első találkozásunkkor engem is megtréfált :) szóval inkább sör
2010. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én lazán megmondtam a haverjaimnak, hogy allergiás vagyok az alkoholra, ezért max 2 pohárral ihatok meg.
2010. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Phoney ***** válasza:

Ja igen és közben egyél, meg igyál minél több vizet, az is segít.

Arra viszont ne szokj rá, hogy mások döntik el mennyit iszol, mert azt könnyen meg lehet bánni. Nem szégyen, ha nem esik jól, még alkoholisták közt sem.

2010. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz inni, akkor ne igyál. Én is sokszor buliztam úgy, hogy valami miatt nem ittam, soha semmi probléma nem volt belőle.

Mivel te még nem ittál, elképzelhető, hogy már néhány korty után rohansz hányni, erre készülj föl.

Én azt javaslom, hogy citromos, bodzás vagy ilyesmi ízesítésű sört igyál, ha már, de ebből is nagyon maximum kettőt. Attól még talán nem leszel rosszul és az íze is finom lehet olyannak, aki még nem ivott.

De dönts egy ital mellett és csakis azt idd. A keverésnek nem szokott jó vége lenni.

És persze egyél előtte és pihenj is sokat, és lassan igyál, így nem árt meg annyira az alkohol. Ja meg segít, ha közben nem csak ülsz, hanem sétálsz, táncolsz, akármi.

2010. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ennyire nem kell mondjuk félteni, én is házi pálinkával kezdtem
2010. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Minél lightosabbat, ihatsz fröccsöt is, egy pici bor + szóda, mostanában divatosak a citromos sörök is, azokban kevés alkohol van, pl borsodi friss, citromos gösser, vagy radler.
2010. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyél előtte. Sokat, zsírosat. Ne igyál ész nélkül. Nem tudom, hány éves vagy és milyen testalkatú (állítólag az is számít abban, hogy ki mennyire bírja a piát), de ha töményet fogsz inni, abból szerintem első alkalommal 3 felesnél többet ne, főleg, ha sört is iszol hozzá. A három felest is szünetekkel (pl. 20-30 vagy több percenként vagy ilyenek). Ne keverd a többféle italt. A feles tömény sörrel még elmegy, de pl. tömény meg bor gyilkos tud lenni. Ha pezsgő is lesz, azzal különösen vigyázz, mert nagyon itatja magát (persze csak azzal, aki szereti), és alattomosan, de nagyon fejbe vág. 35-40%-osnál erősebb töményet sem javaslok, illetve rumot sem. Az is kegyetlen és alattomos.

Nagyjából ennyi, inkább ne az ivásra figyelj, hanem próbáld meg jól érezni magad. Tudod, ez úgy van, hogy megiszik az ember egyet, ellazul. Még egyet, jól érzi magát. Még egyet, akkor már nagyon jó. Még egyet, az már lefelé viszi a hangulatát, nem teljesen ura önmagának. Még egyet, még egyet... stb. egyre rosszabb, egyszer csak kifekszik. Csak az a gond, hogy ha gyorsan iszol, akkor már a negyediket is leküldted, mire a másodiknak jelentkezik a hatása, és már nincs visszaút.

Sok sikert, és természetesen számolj majd be, hogy sikerült a buli.

2010. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!