Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hàny eves kortol normalis az...

Hàny eves kortol normalis az alkohol fogyasztás?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Sehány.

Viszont 18 éves korig tiltott.

2022. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Mivel gyakorlatilag idegméregről beszélünk, ezért tudományosan sehánytól, lásd első választ.
2022. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
18
2022. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 12-13 éves koromban már néha adtak a szüleim egy-két félpohár sört. Aztán 15-16 körül már töményet is. Most 20 vagyok, és nem igazán szeretem az alkoholt. Ha nem muszáj, nem iszok semennyit. Viszont ismerek olyat, akitől felnőtt koráig tiltották, aztán most büszke alkoholista.
2022. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Az első kettő válaszadó tulajdonképpen nem írt semmi valótlant, de szerintem nem (csak) az volt a kérdés, hogy egészségügyi szempontból mikortól normális, hanem hogy társadalmilag mikortól elfogadható. Így kizárólag ez utóbbira válaszolva, szerintem kb. 15-16 éves kortól az. Ismerek olyat, aki jóval előbb kezdett inni, és alkoholista lett, de itt vagyok én, aki 19 évesen ivott először, és szintén alkoholista lett. Ez nem azon múlik, hogy mikor iszol először, hanem hogy hogyan találkozol az ivással, és milyen alkalmakkor iszol.


Illetve annyit még hozzátennék, hogy 18 éves korig nem az alkohol fogyasztása tiltott, de még csak nem is a vásárlása, hanem az értékesítése ilyen személy részére.

2022. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Sohasem normális az alkoholfogyasztás.
2022. szept. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Társadalmilag középiskolában már simán.
2022. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, én 14 évesen kezdtem el cigizni, meg kipróbáltam az alkoholt is néha napján, mert azt hiszi az ember, hogy ettől lesz felnőtt. 20 éves koromban teljesen elhagytam az alkoholt, de a cigit nem. Most 54 évesen van egy klassz kis tüdő tumorom, pár áttéttel. A szomszédom meg ivott, aztán a mája felmondta a szolgálatot. Szépen kisárgult és felfúvódott.

Hogy mikortól normális az ivás ? Bármikortól, amikortól nem szeretnéd, hogy legyen pénzed és egészséged.

2022. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!