Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig normális az alkohol...

Meddig normális az alkohol fogyasztás?

Figyelt kérdés

Az gáz, ha már majdnem mindennap igénylem a piát?

Általában hetente 4-5 alkalommal iszom... de elő fordul, hogy egy hétből az egész hetet végig iszom berúgásig...

átlagosan kb 3-4 alkalommal rúgok be, a maradék nap, amikor iszom, csak 2- max 3 sört iszok meg... Az ,hogy egy héten mennyit iszom, az kedv függő is... de attól is függ, hogy kikkel találkozom, mert sok haverom van ,aki piával kínálgat...

Nagyon nem szoktam berúgni egyébként, meg egész jól bírom a piát.. nem szoktam másnapos lenni .... Meg nem szoktam hányásig inni, csak addig, amíg jól esik és nem vagyok rosszul tőle..


2016. okt. 15. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Amit leírtál, a heti 3-4 berugás az határozottan nem tartozik a normális kategóriába.
2016. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem változol meg tőle egy bizonyos szint után,akkor nem számít szerintem problémának.
2016. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Akárhogy is magyarázod, már kemény alkoholista vagy.
2016. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

azért a "kemény alkoholista" kijelentése az túlzás...

A "kemény alkoholista" az már az, amikor elveszíti a családját, folyamatos konfliktusai vannak és romlik az egészsége... nekem jó az egészségem.. jó páran már mondják ,hogy gyakran iszom, de még részegen is tudok "józan" lenni.... nem vagyok ingerült...stb..

2016. okt. 15. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Az alkoholista egyik jellemzője, hogy nem ismeri be a problémáját.
2016. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb alkoholista így kezdi, először csak minden hétvégén, aztán heti 3-4 alkalom, majd mindennapossá válik, de még tudja tartani magát h ne essen össze stb, legroszabb formája amikor nem tudja hol a határ, ittasan vezet, lefejeli az ablakot, véreset hány stb..
2016. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én alkoholista vagyok. Van, hogy hónapokig nem iszom semmit, van amikor meg minden nap 2 sört. Mert szeretem az ízét, és a benne lévő tápanyagokat :)


Ha Fantát iszol, akkor meg fantasztikus leszel....


[link]


viccet félretéve....viszonyításképpen. Amíg fiatal az ember, sokkal jobban regenrálódik. Én is sokat ittam ezidőtájt. Valahogy utána megkomolyodtam, néha sikerült azért berúgni, mára (36 vagyok) eljutottam oda, hogy évek óta nem voltam részeg. Pedig iszok, és hivatalosan alkoholistának számítok.


Egyébként meg tényleg ki kell próbálni, nem szűrsz egy hétig...ha összeszakadsz, bizony ténylegesen függő vagy, és el kell gondolkozni nagyon, hogy hogyan tovább.


A kérdésed alapján Te szociális ivó vagy, és nem is tűnik nagy piázásnak...

2016. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meddig normális?

Naponta 19:00-tól 19:02-ig.

2016. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8... Szerinted.
2016. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon okos hozzászólások születtek a kérdésedre...

Inkább ezen az oldalon nézz szét:

[link]

2016. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!