Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez még Alkoholizmus?

Ez még Alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Kb egy másféléve szakítot velem életem szerelme. Akkor elkezdtem inni. Elöször csak 2-3 sört naponta utánna 5-6. A végén már a sör nem volt elég is elkezdtem Wodkát inni. Rájöttem, hogy ez nem lesz így jó is elkezdtem fokozatosan leszokni erröl. Most már újra csak sört iszok(kb 5-6 újra), de legalább már nem égetet szeszt. Napi 5-6 sör még kórosnak számit? Nagypapám is ennyit ivott, mert köműves volt is a sok napon végzet munkán sört ivott is mégis normális volt. 15½ éves koromban kezdődöt, most 17 vagyok.

2022. szept. 9. 00:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Próbáld ki, hogy holnaptól egy hétig nem iszol. Ha simán megy, nem kívánod az alkoholt, akkor nem vagy alkoholista.

Viszont ha nem is vagy az, akkor is káros ennyit innod.

2022. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Már próbáltam párszor. Ha nem iszok remeg a kezem meg olyan érzésem van, mint ha csak élek a semmiért. Ha iszok valami alkoholt, akkor olyan jó érzést érzek, mint ha eloltanék egy tűzet is hirtelen minden jó lesz az életemben is mindennek örülök is állitólag kedvesebb is leszek.
2022. szept. 9. 01:13
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Akkor alkoholista vagy.
2022. szept. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Napi 5-6 és nem bírod ki anélkül 1 napig sem akkor nagy eséllyel alkoholista vagy igen.
2022. szept. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ha szeretne az a lány akkor nem tartanék itt. De hát ilyenek a nők.
2022. szept. 9. 01:17
 6/28 A kérdező kommentje:
#4 Kibíron, csak akkor nagyon rosszul érzem magam.
2022. szept. 9. 01:18
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
Hát figyelj. Az biztos hogy a pénztálca karcsúbb lesz még egy nádszálnál is, mert ugye egy sör kb. 300ft, 5-6 sör az 1500-1800ftx30=min.45K. Meg kell tanulnod hogy nem csak az ital növeli a hangulatot. Napi 5-6 sör hosszú távon öngyilkossági kísérlet! 1 5% sörben 25ml szesz van. A te napi adagod 125-150ml. A test kb. 6-7ml szesz tud feldolgozni 1óra alatt, ez azt jelenti hogy ha minden nap 5-6sört iszol, akkor a tested nem bírja megemészteni az összes sört egy nap alatt, ami lássan alkohol mérgezéshez fog vezetni, vagy a túlzott hosszú távú alkoholfogyasztás mentális betegséget fog kialakítani benned, ami úgy fog majd kinézni hogy ha majd elég sok alkoholt iszol egy jó ideig, és nem józanodsz ki, akkor egyszer majd annyira megszokod az alkohol állapotát, hogy elfelejted a valóság józan állapotát, és ez komoly elmezavarokhoz fog vezetni. Ráadásul maximális eladósodáshoz is. Ha teheted akkor mással vidítsd magad. Én vettem egy 400ezer forintos fülhallgatót, és az alkohol teljesen köddé vált. Az alkohol egy elfogyasztható hangulatnövelő, amit mindig pótolni kell. Szerintem minél töményebbet igyál ha iszol, és ne az olcsó sört. Én gyógyszertári minőségű ph.eur9 alkoholt fogyasztottam cappy-vel. Ez a legtisztább szesz.
2022. szept. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
De még mennyire! Masszívan! Ne hirtelen hagyd abba, mert belegebedsz a megvonásba, hanem fokozatosan, esetleg valamilyen leszoktató szervezet segítségével..
2022. szept. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Lesznek olyan élethelyzetek ahol hosszú távon egy kortyot sem ihatsz. Erre gondolj és készülj fel. Ha 17 évesen így iszol, akkor milesz majd később. Nem csodálod hogy a nők már nem foglalkoznak veled. Alkoholista vagy! Egy alkoholista ne gondolkozzon a szerelemben, amíg nem tud egy doboz méregtől megválni, mert a szerelemben akadnak fontosabb dolgok és helyzetek, amire jobb felkészülni és józan fejjel odaálni.
2022. szept. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#7 Német is Cseh sört iszok, nem az olcsó magyar söröket.
2022. szept. 9. 01:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!