Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen hatással van az alkohol...

Milyen hatással van az alkoholizmusotokra az infláció?

Figyelt kérdés

Sokáig nem tűnt fel, mert a sörárak maradtak jó szinten. A Heineken sörei drágultak (főleg a Soproni nem ér annyit), de azt nagyon nem vettem, ezért nem zavart.

Viszont csütörtökön nagy kihagyás után voltam újra a Lidl-ben, és ledöbbentem: a mindig olcsó, már-már szinte ingyen adott Argus Premium a szokásos 175-200 Ft helyett 220 Ft volt, a Gold ennél is több, pedig az aztán tényleg pocsék, úgyhogy maradtam a 2 literes Argusnál, ami 800 Ft volt, 200/korsó áron megérte, bár műanyagpalackban nagyon rossz volt az íze, de a jelenlegi ár-érték arányban ez az egyetlen jó választás.

Ma Sparban Dreher 300 Ft. Ez már tényleg a rablás kategória... Budweiser 360, ezerszer megéri jobban rákölteni a 60 forintot, mert van annyival jobb. De lehet elfogult vagyok, mert az elmúlt 2 napban 4 Budvart vettem 450/korsó áron benzinkúton, és ahhoz képest jól esett, hogy a boltban 90 Ft-tal olcsóbb.


Amúgy is igyekszem kevesebbet inni az elmúlt 2-3 hónapban, de most még jobban oda fogok rá figyelni. Marad a házipálesz, mert az ingyen van (nekem)...


2022. szept. 17. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ingyen van nekem is a pálesz, szal ihatok mint a gödény, most is másnapos vagyok mint a szar, egész nap fostam, pedig finom pálinkám van.

Mást meg nem iszok.

2022. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pálinkától fosol? Nekem csak simán rossz a gyomrom, ezért az ivás nélkül is összejön sajnos...
2022. szept. 17. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az infláció természetesen ront az emberek mentális egészségén.


Ha rettegsz, szorongsz, kétségbe vagy esve, ha boldogtalan vagy, a valóság elviselhetelnen, akkor hajlamosabb vagy tudatmódosító szerekbe, delíriumba menekülni.



Az egyetlen dolog ami változik, hogy a minőség és a megbízhatóság. Az emberek nem teszik le a poharat, a cigit, a drogokat ha ezek drágulnak, hanem egyéb forrásból szerzik be ezeket.


Csemészett és házilag kutyult cuccok kerülnek a piacra, és ezek nincsenek rendesen bevizsgálva.



Szóval az elkövetlező hónapokban több lesz az alkoholmérgezés, túladagolás, és az ehhez köthető elhalálozások, kórázi kezelések.

2022. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor megittam 12 sört (korábbi rekordom 8 volt, ha esetleg 9-et vagy többet ittam, akkor nem emlékeztem már rá, vagy hánytam, másnap nagyon rosszul voltam - tehát a 12-vel igencsak túlszárnyaltam a rekordom, nem megdöntöttem...), és nem voltam nagyon másnapos, egyrészt örültem neki, hogy van itt fejlődés, tudok inni, másrészt elborzadtam, hogy mennyibe került 12 sört megvenni. Ezért úgy voltam vele, hogy ha akarom, hogy üssön, akkor normális pia legyen már, úgyhogy vettem egy üveg rumot. De amikor azt vettem észre, hogy hétköznap este lecsúszik a 7 dl-ből 5, és másnap megint tudok menni dolgozni, akkor úgy voltam vele, itt a vége, mert ez már anyagilag nem éri meg. Persze másnapra még vettem két sört, hogy legurítsam a 2 deci rummal búcsúzóul, onnantól csak társaságban ittam, de aztán most visszaestem. Ám anyagilag továbbra sem éri meg, mert már annyit kell költenem a részegségre, hogy sajnálom rá a pénzt.

A pálinka vidéken van, és vagy nem hozok fel belőle eleget, vagy nem is hozok. Mikor van, azt is úgy iszom, mint a vizet.

2022. szept. 17. 16:03
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Már nem igen iszom. Ha innék van itthon mindíg pár hektó saját bor meg pár száz liter pálinka. Nem igen érintene az infláció.
2022. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak sört iszpm.
2022. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi van alkeszok, szesz nélkül már nem megy az élet?
2022. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tegnap érdekes dolog történt velem, nem bírtam ki, ezért kiszaladtam 2 sörért és egy 2 decis whisky-ért. Túl későn is kezdtem inni, meg a kettő között szünetet tartottam, ezért nagyon álmos lettem, sőt, be is aludtam - miközben a whisky még mindig nem volt kibontva! Úgyhogy maradt ma délutánra...
2022. szept. 18. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:

A 3-asnak igaza van, ha drágább a pia, akkor nem állsz le vele, hanem olcsóbbat, és szarabbat veszel. Ezt érzem most én is.

Mindezzel együtt próbálom visszafogni magam, hogy legalább hétközben ne igyak.

2022. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább megtanultam sört főzni, szerencsére még tavaly ősszel kezdtem, így tud olyan lenni, amilyennek szeretem. Nem mintha a furcsábban sikerültek ne hagyták volna állva a nagyüzemi szutykokat. Kicsit több mint 100k van a cuccban, így egy egyszerű, nem hülyére komlózott ale (ami így csak egy kicsit izgibb ízvilág egy lagernél) 80-120Ft korsóárban megvan nyáron, 5% alatti ABV-vel, ilyenkor meg elindulunk 7% felé, meg többletkomló, hogy lehessen pilledni, meg hogy ne lógjon ki az alkohol, és rekordesetben is 5 igen elrak holnapra, 150Ft körüli korsóköltséggel. Idő persze megtanulni, meg rengeteg alapos mosás legalább a fele a hobbinak (főleg míg palackba dolgozik az ember), de lehet sűrítményekből főzés nélkül, lehetőleg forralt-lehűtött RO vízzel nagyon penge söröket kreálni 200Ft körül, csak legyen jól hőn tartva az erjedés és ne kristálycukorral képzeljük el a jó sört :)
2022. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!