Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alábbi whisky milyen ?

Az alábbi whisky milyen ?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy Ballantine's Finesthez képest?Talán azt ittam a legtöbbet ebből az italfajtából.Így annak az ízére emlékszem a legelevenebben.Bajom nincs vele csak kissé semlegesnek érzem.De most kipróbálnék valami markánsabbat,jellegzetesebbet is.Azért rögtön nem költenék rá tízezreket...Az alábbi whiskyt 5999 forintért láttam.Az még belefér.

[link]



#ital,skót,gabonapárlat
2022. dec. 14. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Lidl sajatmarkas...
2022. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt nem látom mekkora, de a tescoban a 0,5 literesek Johnny Walker 5700 ft, 6400 körül a Jack és a Jim, a Jameson 5400.
2022. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2


0,7 literes

2022. dec. 14. 22:36
 4/13 Phoney ***** válasza:
100%

A sajátmárkás whiskyk ár/értékben már jó ideje elég jól szoktak lenni, mert ezek elsősorban vevőcsalogatók, az áruházláncok nem akarnak nagy pénzeket akasztani ezeken, hanem a legihatóbbat próbálják kihozni a keretből, és marketingre sem kell költeniük, ellentétben ugye a divatmárkákkal.


A legtöbb 6000 Ft körüli "márkás" whisky ma már annyira szar, hogy kár kidobni rájuk a pénzt, ennyiért igenis sajátmárkásokat érdemesebb venni.

2022. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4


Engem csak az érdekel,hogy legyen valami kellemesen emlékezetes,karakteresebb íze mint mondjuk a már említett Ballantine's Finestnek.Meg ne legyen túl drága.Ennyi.Ha ezt tudja,akkor nekem aztán mindegy,hogy mi a neve és ki gyártja..

2022. dec. 15. 16:42
 6/13 Phoney ***** válasza:
A mai kínálatban már kb. szó szerint bármelyik skót whiskynek van annyi "kellemesen emlékezetes,karakteresebb íze", mint a Ballantine's Finest-nek, annál rosszabb skót whiskyk már lényegében nincsenek. A Ben Brackennek pl. sokkal karakteresebb íze van.
2022. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6


Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam..A Finnest pont,hogy kissé semlegesnek érzem.Annál kóstolnék valami jellegzetesebb ízű italt...De ezek szerint ez a Ben pont ilyen.

Köszönöm!

2022. dec. 16. 17:40
 8/13 anonim válasza:

Nem egy ihatatlan kategória a Ben Bracken és csatlakozom Phoneyhez abban a tekintetben , hogy inkább ezt idd mint a J-betűs alap márkákat értem a Jim, Johnny , Jack hármast pl . de a Ballatine's alapja nekem majdnem az ihatatlan kategória és nem tartom magam sznobnak .

Van jó Ballantine's de az alap nagyon nem az .

De egyébként a Ben Bracken árád toldd meg egy kicsivel és nézegesd pl a idrinks kínálatát .


10 ezer alatt már kapsz pl Glen Turnert de bourbon vonalon a Four Roses nagyon jó választás vagy akár az íreknél a Bushmills Black Busht is kifoghatod 10 alatt lazán . Inkább húzz rá pár ezret és idd ezeket mint a kommersz márkákat kóstolod meg . Ezek sem olyan " ízek " amik a felső polcot jelentik de mérföldekkel többet adnak .

Remélem Phoney sem ugrik ki az ablakon ha elolvassa a kommentemet . :D

2022. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8


Oké..Bár nekem furcsa,hogy valakinek ihatatlan a Ballatine's Finest. Hiszen azt viszonylag semlegesnek érzem.Nem érzek benne semmi különösebben jellegzetes ízt ami zavaró lenne.Habár úgy emlékszem régen 43% alkoholtartalmú volt nem 40..Na akkor mintha más íze lett volna.

2022. dec. 17. 01:31
 10/13 Phoney ***** válasza:

2015-ig egy teljesen más ízű whisky volt a Ballantine's Finest :) A 43%-os alapblendek még régebben voltak, de régen tényleg az volt a jellemző.


Egyébként tényleg aránylag semleges, de az a kevés íze, ami van, az szerintem is rossz, és mellé gusztustalanul száraz is. Ilyen vacak-semmilyen blendekkel 10-15 éve még egy skót márka se égette magát, csak hát nőtt a kereslet, ilyenből tudtak végtelen mennyiséget kitolni.

2022. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!