Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kőbányai mitől lett ennyire...

Kőbányai mitől lett ennyire keserű?

Figyelt kérdés

Utoljára valamikor még kora ősszel ittam kőbányait akkor még egész iható és finom volt. Azóta épp most bontottam ki egy újabb doboz Kőbányait és csalódottan tapasztalom, hogy nagyon intenzív keserű mellékíze van. Ezt eddig ennél a sörnél nem tapasztaltam.


Miben változtattak a receptben szeptember óta?



2022. dec. 17. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak te érzed úgy!
2022. dec. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Enyhén kesernyés sörféle. Kukoricagríz is van benne, és finom? Haha.
2022. dec. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy most a szokottól eltérően nem volt annyira behűtve és azért éreztem úgy.


#2 A Rákóczin kívül szinte bármit meg tudok inni.

2022. dec. 18. 10:05
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

"és finom? Haha."


Kőbányai meglepően jó sör.

2022. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Haverok PET palackost szoktak venni (2L=)800-ért.

Nem szokott gond lenni vele.

2022. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert éppen ugy sikerült a főzés. Vagy Pilsnernek indult és átminősítették Kőbinek minőségi probléma miatt.
2022. dec. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MolotovPunk ***** válasza:
55%
Nem tudom miben változott, de már 8 évvel ezelőtt sem volt jó sör szerintem. Utoljára amúgy kb 5 éve ittam Kőbányait egy buliban és nem ízlett már akkor sem. Magyar sörök között is vannak tőle jobbak.
2022. dec. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Kukoricagrízes sörök többsége nem jó szerintem.
2022. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A sör minősége a víztől is függ. Kezdetekben a gyár alatt kiváló minőségű vizet szolgáltató artézi kutak voltak. Később átálltak a vezetékes vízre, ami durván rontotta a minőséget. Nem tudom, milyen rendszerek vannak manapság, de lehet némi ingadozás az ivóvízben. Budapesten egyébként jó minőségű a vezetékes víz, így itt palackos vásárlásának sok értelme nincs.

Az ingadozó minőség nem jelent durva hibát, így annak változása a sörben sem jelentkezhet észrevehetően.

Lehet valamelyik alapanyagban volt hiba. Azzal meg az a bibi, hogy minden főzésből vesznek mintát, ami érzékszervi vizsgálaton is átesik. A palackozógépről is vesznek le több üveget is, szintén ellenőrzésre.


Nem lehet az, hogy az előtte fogyasztott étel miatt érezted másnak? Mondjuk kicsit édeskés ízűt? Több olyan dolog is van, amelyik befolyásolja ízérzékelésünket, és eltorzítja.

2022. dec. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sörgyárak sosem használnak vezetékes vizet. Túl drága, klorozott stb.

Évtizedek óta reverz ozmozisos vizkezelessel allitjak be a sajat kutvizuket mindenhol, azt a vizosszetetelt amit akarnak, vagy barmilyen masikat.

A viz szerepe, a kukoricagriz szerepe erdekesen eltulzott jelentoseget kap a laikusok koreiben. Ennel csak az uszikalo patkanyok jobb mese talan :).

A sorgyartas legfontosabb eleme az erjedes, ezt fogadjatok el egy szakembertol, ha ennyire szeretitek a sorgyartast.

2022. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!