Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Johnnie Walker Red Label...

A Johnnie Walker Red Label italban pontosan mi adja ezt a jelleget?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdem lassabban, nem kupicából ledöntve;kicsit ízlelgetve és szagolgatva fogyasztani az italokat.S azt vettem észre,hogy a fent említett whiskynek az illatában van valami gázolajra emlékeztető.Ezt mi okozhatja?Mert ilyent másik whiskyben még nem éreztem.Egyébként nincs vele különösebb bajom.Megiszom.

#Gázolaj,petróleum,piros címke,whisky
2022. dec. 26. 14:17
 1/6 Phoney ***** válasza:
100%
Általában a tőzegfüst jellege emlékeztet gázolajra, főleg amikor enyhén lakkos illatokkal keveredik. A Red Label az egyik utolsó olyan az ismertebb skót blendek közt, amiben halványan mindkettő megvan.
2022. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Tehát,akkor ez nem hiba...

2022. dec. 26. 15:32
 3/6 Phoney ***** válasza:
86%
Hibának nem hiba, meg kereskedelemben egyébként is igen ritka a technológiai hibás rövidital (kivéve pálinkák közt...), de ezek a skót "alapkiadások" ma már igen éretlen whiskyk, így a skót whiskyre jellemző jegyeket gyakran igen előnytelen, élvezhetetlen formában adják vissza.
2022. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne tudd meg, hogy melyik és milyen volt életem eddigi legnagyobb csalódása, a kis üveges krasnaya vodka illata.. mint a körömlakk lemosó!!!
2022. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb fajta whisky-t égetett belsejű tölgyfahordóban érlelik, amitől kellemesen füstös-szenes illatuk és ízviláguk lesz, és szerintem egy jó whisky pont ilyen, a whisky-k sajátos jellege! Bár nem tudom, hogy ez ugyanaz-e, mint amit Te gázolaj szagnak vélsz! ?

Bevallom, nem sok fajta whisky-t ittam eddig, de az egyetlen csalódás a Joe Black volt, na abban semmi füstösség nincs, csak kissé keserű, egy élvezhetetlen ízű olcsó lőre!

2022. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dorian Gray ***** válasza:

5:

[link] erre gondoltál? Nem csodálom, hogy csalódás volt a győri likőrgyár "whiskyje" :)

2023. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!