Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen érzés részegnek lenni...

Milyen érzés részegnek lenni és miért szeretik az emberek?

Figyelt kérdés
Apám gyerekkoromban alkoholista volt, ezért sosem iszom alkoholt, csak filmekből tudom, hogy ez milyen lehet. Ott úgy ábrázolják, hogy tompák a hangok, a kép elmosódik, és forog a világ. Valóban ilyen?
2023. jan. 7. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

probáld ki


elmondás alapján eddig se tudtad


ki kell próbálni:)

2023. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
17%
A spórolás jegyében, ha vécéhasználat helyett bepisil a részeg, válsághelyzeti magatartás? :) viccet félretéve, ronda dolog!
2023. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a részegség az elején még élvezetes, aztán rosszullétbe fordul


De a gyakorlat ezt a rosszulléti helyzetet tudja csökkenteni:)

2023. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszert szedek, így nem próbálhatom ki ezért sem. Konkrétumokra lennék kíváncsi, nem az, hogy "jó érzés", hanem hogy mit lát, hogyan stb. a részeg.
2023. jan. 7. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig életemben egyszer rúgtam csak be.

Nekem nem volt jó érzés. Iszonyat fáztam, égett a szemem, és forgott velem a világ.

Szerintem emlékszem mindenre. Csak az időérzékemet vesztettem el. A többiek elmondása szerint majdnem egy órát bent voltam a mosdoban, nekem pedig alig tűnt pár percnek.

Az utána következő két!!! nap pedig kínszenvedés volt. Olyan rosszul voltam, hogy egy korty vizet sem tudtam lenyelni. Ha csak a szememmel elneztem másik irányba mar az is fajt. Iszonyat rossz volt! Azóta nem is esik jól semmilyen alkohol.

2023. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Mindenkire másképp hat a pia, sose tudod meg, hogy rád hogyan, ha nem próbálod ki! Semmiképp se nyilvános helyen, max két-három kipróbált haver társaságában, ott alvós helyen, ne menjetek sehova, ellenkező nemű ne legyen ott. Ja, és max kétfélét igyál.
2023. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég részletes leírásokat lehet találni a neten az alkohol hatásairól, ha úgy tetszik, a részegség fokozatairól.

Az nem röviden, részletesen megválaszolható, pl a kérdésben felvetett hatások is a részegség különböző fokozataiban lehetnek, és akkor sem mindenkinél.

A kezdeti szakaszban az alkohol oldja a gátlásokat, mámorító hatású, később átfordul lehandolt, depresszióhoz hasonló érzésbe, kiválthat aggresszivitást (aminek oka szintén a gátlások feloldása), a részeg elveszti az önkontrollját.

Már kis mennyiségű alkohol is befolyásolja az ember ítélő képességét, felelősség érzete lecsökken.

A különböző periódusok között meghatározhatatlanok, és nincsenek meghúzható határvonalak, a jókedv átmenet nélkül rosszullétbe fordulhat át.

Lehet romantikátni a részegségről, de összességében nem egy boldogító állapot, az alkoholisták kényszeresen isznak (alkihol függőség), de nem érzik jól magukat, náluk már a kezdeti mámorító, "boldogító" hatás is elmaradhat

Alkalmi ivóknál, bulizóknál a kezdeti gátlásokat oldó hatás, ami vonzza az embert az ivára, a későbbi tünetek már a rossz élményeket gazdagítják, pl amikor forogni kezd a világ, az egyszerűen annyit jelent, hogy az illető szédül, rossul van, abban már nincs semmi jó érzés, amikor az ágyon feküdve is attól fél, hogy leesik onnan, vagy mindjárt leokádja a szőnyeget.

Nem minden bulizó lesz törvényszerűen alkoholista, időnként jól esik kiengedni a gőzt, csak tudni kell leállni, mikor nem kell már a következő pohár, hogy valóban csak a jóleső mámorig jusson el.

Ez nem mindig sikerül, de legalább törekedni ajánlott rá, ha nem szeretné "disznóra inni" magát az ullető.

2023. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#4#

Semmi olyat nem lát, hall, ami nincs ott, azt rosszul képzeled el.

Egyszerűen annyi történik, hogy az alkohol az agyban beindít kémiai folyamatokat, amelyek az illető döntéseire hatnak, alkohol hatására esetleg olyan dolgokat megtest, amit józanon nem (gátlások oldása)

Az el sem hangzott, meg sem történt események meghallása, meglátása legfeljebb súlyos esetekben következhet be, teljesen elbódult állapotban, de az már orvosi eset is.

Alkoholistáknál előfordul, de egy buliban, alkalmi ivóknál az alkohol nem okoz hallucinációt, és a látását sem módosítja.

Annyu történik, hogy úgy érzi, milyen üde, és friss, miközben a refkexei mérhetően lelassultak (ezért tilos a jármű vezetés, veszélyes munka alkoholos állapotban)

Nincs rózsaszín köd, ha egy csúnyácska nővel beszélget, tudatában van, hogy az illető nem ideális szépség.

Az más kérdés, hogy valóban működik a "nincs csúnya nő, csak kevés alkohol", de nem a nő szépül meg, hanem az ösztönök kontrollja csökken le, és a következményekkel nem törődnek, kevésbé törődnek olyankor (lásd még az ittas járművezetés is)

2023. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásos betegségem van, így, ha iszom, azt érzem, hogy már kevésbé zavar a külvilág, magammal is jobban megbékélek, kicsit nyugodtabb vagyok ellazult. Ha még többet iszom, felpörgök, csinálnék dolgokat, amiket a betegségem miatt nem merek, apróságok egy egészséges embernek, de nekem hatalmas kínszenvedés, pl boltba menni, szóba állni egy idegennel, aggodalom nélkül az utcán lenni, társasjátékot játszani.
2023. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, azért az alkohol fogyasztás és a részegség között vannak átmenetek és van egy skála. Ahhoz, hogy meg tudd mit okoz az alkohol, nem kell lerészegedned.


Iszol egy pohár sört, 2.5 dl, mivel sosem ittál még érezni fogod hogy mit okoz. Részeg nem leszel tőle, kicsit esetleg oldottabb leszel, felpörögsz, talán még meg is "üt" egy picit, de igazából ennyi. Bármilyen gyógyszert is szedsz, 2.5 dl 4%-os sör nem fog semmi problémát okozni, szóval nyugodtan kipróbálhatod, mert leírni ezt elég nehéz.

2023. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!