Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szereted a Camparit? Szoktál...

Szereted a Camparit? Szoktál inni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom hová tenni az alkoholos italok között.

Keserűlikőrnek számomra nem elég keserű, ha olyat kívánok inni, akkor Unicum, Jagermaister, ha meg a vermut jellegére gondolok, amit amúgy nem különösebben kedvelek, akkor sem a Campari jut eszembe.

Nincs gondom azzal, ha valakinek esetleg a kedvenc itali közé tartozik, de látva azt, hogy mások miket isznak, a Campari szerintem nincs az első százban.


Csak érdekességként: a Campari színét eredetileg a bíbortetűből nyert kivonattal érték el, a modern változatairól már nem regélnek, hogy van-e benne terű

2023. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
vermouth
2023. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én még sosem ittam, de ez amolyan régimódi ital. Ma már nem divatos ilyesmit inni. Én amúgy azt hittem, hogy a Campari tojáslikőr.
2023. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs


A Camparit Magyarországon sokszor tévesen a vermutok közé sorolják,[1][2][3] melyek azonban borból készülnek, alacsonyabb az alkoholtartalmuk, és legtöbbször az ízük is kevésbé keserű.


2.

2023. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A Campari keserű narancs likőr, ami valóban hasonlít a vermothoz, de azoknál picit több az alkohol tartalma.

Soha nem volt különösebben népszerű ital, mert nem igazán finom, eleve koktélokhoz ajánlják, nem tisztán fogyasztani, a magyarokra meg különösen nem jellemző a koktél imádat.

A Curacao sokkal finomabb narancs ízesítésű likőr a Camparinál, 20-25 éve abból sokat megittunk, a Campari megkóstolás után gyorsan felejtős lett.

2023. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem, és Ausztriában (ahol lakom) nagyon olcsó, és minden Spar-ban lehet kapni. Nagyon népszerű ital.

Budapesten sokadik Sparban találtam, nagyon magas áron.


Ezek szerint tényleg nem szeretik a magyarok.

2023. febr. 12. 18:30
 7/21 anonim ***** válasza:

Ki lehet jelenteni, hogy Magyarországon nincs rá számottevő kereslet.

Azért nem is tartanak sok boltban Camparit, mert nincs rá igény a vásárlók részéről, sőt a szórakozóhelyeken sem keresett ital.

2023. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Phoney ***** válasza:
Legelőször nem tudtam hova tenni (mondjuk akkor még az Unicumot sem szerettem), aztán hallottam, hogy narancslével jó, úgy nagyon ízlett. Azóta magában vagy szódával is szeretem. Semmilyen rövidből nem szoktam rendszeresen ugyanazt megvenni, úgyhogy ebből sem, de a "mindennapi" árkategóriából az egyik kedvencem.
2023. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A Sparban Budapesten közel 8 ezer forintért vettem a kisebb 0.7 literes üveget. Ausztriában 10 euró az egy literes.


Az interneten találtam rendelésre 5500-ért (plusz házhozszállítási 2000 forintos díj.)


Nem drágálljátok?

2023. febr. 13. 09:20
 10/21 Phoney ***** válasza:

A rövid kb. a Sparban a legdrágább... ha már Bp-n laksz, ott az iDrinks, 6100 a 0,7-es Campari. "Az interneten" többnyire italszaküzletek webshopjait találod, amiknek többnyire vagy van rendes boltjuk is van, vagy legalább személyes átvétel.


Ausztriában meg nincs rajta annyi adó. (Kezdve a 27% ÁFÁ-val...)

2023. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!