Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy alkoholistának kb.hány...

Egy alkoholistának kb.hány év,évtized lehet a túlélési ideje?

Figyelt kérdés
Napi kb.8-10 sörrel,annak megfelelő alkohollal számolva..

#alkohol,sör,élet
2023. júl. 24. 00:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem tudja neked megmondani.

Az alkoholnak van egészségromboló hatása, az alkoholizmus következménye lehet sok, különböző súlyos betegség.

Az alkoholizmus súlyos rizikófaktor - kb ennyit lehet mondani.

Az alkoholistáknál jelentősen megnő a szív, és érrendszeri betegségek, emésztőrendszeri betegségek, máj és hasnyálmirigy betegségek kockázata (ide tartozik a cukorbetegség is).

A kockázat viszont egyénekre lebontva nem számszerűsíthető.

Ahogy a mondás is tartja, öreg alkoholista létezik, öreg kábítószeres nem.

Ismertem, ismerek én is +80 éves antialkoholistákat, de ők a kivételek, lényegesen kevesebb a számuk, mint azoknak, akiknek már 40 éves koruk előtt előjöttek súlyos egészségügyi problémák, amelyek oka egyértelműen az alkoholfogyasztás.

2023. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1

Tehát a lényeg-..iszok vagy sem; így is úgy is meghalok..

2023. júl. 24. 00:59
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
#2 mert azt gondoltad neked örök életed van?
2023. júl. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3

Nem--De álmodtam már erről..

2023. júl. 24. 01:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ismertem, ismerek én is +80 éves antialkoholistákat" - a helyesírás ellenőrző úgy gondolta, hogy muszáj javítani az alkoholista szót.

Az alkoholista is megélhet +80 évet, de nem az a jellemző.

Napi 8-10 sörben már a kalória mennyiség is problémás.

2023. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire mész tönkre, az nagyon sok mindentől függ. Pl. ha hajléktalanná válsz mert az alkoholra költöd minden pénzed, akkor lehet, hogy az első télen meghalsz. Ha milliárdos vagy és nagyon jó körülmények között élsz, és dolgoznod sem kell, sőt sofőröd van így baleset sem ér a részegen vezetés miatt, akkor is meghalhatsz nagyon korán, ha genetikailag hordozol magadban pl. rákos megbetegedésre hajlamot. Akkor nagy valószínűséggel ki is fog alakulni.

Ha még a tetejébe dohányzol is, akkor végképp nem kell azon aggódnod, hogy hogyan fogsz a nyugdíjadból megélni.

2023. júl. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Richard Shepherd: A halál hét kora.
2023. júl. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Apám 76 évesen halt meg alkoholistaként. Nemhogy olyan napja nem volt, hogy ne ivott volna, olyan nem volt, hogy ne rúgott volna be! Olyan szinten, hogy az utca közepén hempergett, mert elesett a biciklivel és úgy húzták haza. Szóval elég sokáig.
2023. júl. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az alkoholista is megélhet +80 évet, de nem az a jellemző."


Alapjában egészséges emberre se jellemző Magyarországon a 80+. Az alkoholizmus, dohányzás novelHETI a betegségek előfordulásat és csökkentHETI a várható élettartamot. De van aki 30 évesen hal meg egeszseges eletmod mellett tudorakban, van aki még 89 évesen simán elalszik alkeszkent

2023. júl. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Van aki 50 van aki 60 van aki 70.

Ki ék hogyan tudja feldolgozni a szervezete.

2023. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!