Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy alkoholistának kb.hány...

Egy alkoholistának kb.hány év,évtized lehet a túlélési ideje?

Figyelt kérdés
Napi kb.8-10 sörrel,annak megfelelő alkohollal számolva..

#alkohol,sör,élet
2023. júl. 24. 00:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 75 éves, 60 éve iszik mint a kefekötő.

3 éve még jobbak voltak a laborjában a májfunkciói mint az enyémek, pedig én még alkalomszerűen sem fogyasztok alkoholt és nem csak mostanában, hanem soha életemben.

Viszont idén már a normálistól 3,5x volt magasabb a Gamma-Gt-je, ami jelzi, hogy súlyos formában jelen van nála a májkárosodás és elindult az elpatkolási folyamat.


A magas gamma-GT:

- májgyulladás (alkoholos, vírusos vagy autoimmun eredetű)

- epepangás (kolesztázis)

- zsírmáj (alkoholos és nem alkoholos eredetű)

- májzsugor (májcirrózis)

- elégtelen vérellátás okozta májkárosodás.

- májtumor.

2023. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Van egy belgyógyász ismerősöm, szerinte az átlagember mája, veséje, hasnyálmirigye 30 év napi szintű italozásnál többet nem bír.
2023. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

12!


Szerinte. A valóságban meg simán.

2023. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
Ja, nyilván Jaóska a buszsofőr, meg Ferkó az állatgondozó segédmunkás jobban tudja ezt a kocsmában, mint aki 25 éve ezzel foglalkozik felsőfokú végzettséggel, folyamatos szakmai képzéssel. 🤣
2023. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Nos, ott van feletted egy komment, ahol leirja q valaszado, hogy 60 éve alkesz a férje. A belgyógyász ismerősöd nyilván a saját tapasztalata alapján mondta, amit mondott. A tüdőgyógyász is elmondja neked, hogy x év dohányzás után tüdőrákban meghalsz - én meg elarulom, egy idősek otthona közelében élek, a lakók jó része dohányzik mar évtizedek óta és egyik se tudorakos.
2023. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Az alkeszok csendes többsége elpatkol 60 év körül. Nyilván a nagy túlélőkre fog mindenki emlékezni, de egy-egy ilyen eset nem jelent semmit.
2023. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez adottság kérdése. Van aki 5 èv kemény ivás után felfordul. Apám évtizedek óta iszik. Hol jobban hol mégjobban. Olyan a májfunkciója mint egy csecsemőé. Kutya baja. Bort és pálinkát iszik
2023. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja ismerek én is ilyet, napi 3 liter bor. Igaz hogy beszélni már nem tud, de még mindig él! (Vegetál, mint egy növény)
2023. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
állítólag én is sokat iszok. 50 + os vagyok, nem érdekel hány évet fogok még megélni, unom az életem, életet! se kutyám se macskám, nincsenek haverjaim, rokonaimmal nem tartom a kapcsolatot. csajozni sem tudok, mert nem elég kemény a szerszám, meg soha nem voltam a nők kedvence. a munkámat, munkahelyemet utálom. van még pár évem a nyugdíjig. ha 1-2 éven belül elpatkolnék, az lenne a legjobb. egy örömöm van, : az alkohol. ha mégis megélem a nyugdíjat, leteszem a poharat, vigyázni fogok az egészségemre, hogy minél tovább éljek, akkor már az állam fog eltartani.
2023. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát figyel, ha semmit sem teszel az életed jobbá tétele érdekében, akkor ugyan mitől lenne jó az életed? Magától nem fog.
2023. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!