Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az normális, hogy "reggel"...

Az normális, hogy "reggel" még mindig részeg az ember?

Figyelt kérdés

Nem rég keltem fel. Már ittam fél liter vizet, és reggeliztem is. Viszont úgy érzem magam mintha 3 sör bennem lenne. Ez a kellemesen spicces állapot.

10 órát aludtam. Alvás előtt vagy ötször hánytam. Szóval rosszul nem vagyok, nem vagyok másnapos, csak kicsit részeg. A fejem is csak azért fáj, mert lefejeltem a biliárd asztalt még az este.

Gondolom most nem kellene autóba ülnöm. Ma még vezethetek egyáltalán?


2023. okt. 7. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos felnőtt szervezete 10 gramm/óra alkohol lebontási képességgel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy kb. 1 korsó sört vagy 2 dl bort vagy 1/2 dl töményet 90-120 perc alatt kezel le a máj. Amennyit ihattál a leírtak alapján, biztos, hogy még mindig megy a méregtelenítő munka.

Én nem kockáztatnám meg a vezetést ma.

2023. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul érzed magad semmiképpen ne vezess.Valószínű a szonda is kimutatná még.
2023. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ötször hánytál akkor csoda, ha harmadnapos nem leszel... Egyékbént is undorító szokás hányásig piálni.
2023. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Egyetértek. Nem tudok mértéket tartani.

Egyébként a végén már szándékosan hánytattam magam. Lenyúltam, és paff neki.

2023. okt. 7. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem úgy jelez a szervezet ha már egyszer is hányásig jutnék az olyan durva állapot hogy onnan semmiképp se folytassam, és csúnya másnapja is lesz. elég volt néhány alkalom hogy felfogjam, igaz közben a tolerancia is kialakult de még mindig aktuális, megküzdősebb lenne eljutni odáig már, de nem is keresem
2023. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen állapotba már túl lennék a 2 körön...Mármint 10 óra alvás meg kihányás stb után! Volt mikor úgy berúgtam, tántorogtam stb...Hánytam egyet! És mint akit kicseréltek kijózanodtam mint aki akkor kezd neki inni! Hála istennek szökő évente szoktam hányni!
2023. okt. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!