Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit tapasztaltatok, ha valaki...

Mit tapasztaltatok, ha valaki a családból, környezetből (vagy akár páciensek) rendszeresen ivott, mikortól kezdte az ivást és ha végig ivott, milyen életkorban halt bele?

Figyelt kérdés
Jó szándékból kérdezem, amúgy. Érdekelne, hogy akiket ismertek, azok keveseket ittak, de sokszor, vagy amolyan sárga földig...típusúak voltak?
2023. okt. 12. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen vegyes dolog, van, aki már tizenévesen kezdett inni és 60 fölött még mindig iszik elég masszívan (sokszor eszméletlenségig), meg van, aki 30 éves koráig egy csöppet sem ivott, utána elkezdte az "este egy pohárral, hogy el bírjak aludni" stílusban és 40 fölött belehalt.

Szóval semmit nem lehet mondani, egyedül azt, hogy van, aki rövid isö alatt belehal meg van aki "örökké él" emellett.

2023. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagynéném 28 évesen már piált (emlékszem, akkor voltam 10 éves, és megtaláltam a dugi piáját, amikor írólapot kerestem nála, akkor még a mamánál lakott).

10 év múlva külön költözött (soha nem volt kapcsolata amúgy), és évtizedekig piált, alapjáraton is masszívan, és ezt megtűzdelte ilyen hullámokkal, amikor kb. eszméletlenségig. Volt, hogy mentem hozzá a lakására, reggel 10-kor már kiütve feküdt a szőnyegen (volt hozzá kulcsom). Én amúgy jeleztem anyámnak (akkor voltam huszonéves), de hát ilyenről nálunk "nem illett" beszélni, félrenézett mindenki.

A lényeg, hogy így, ilyen tempóban piált, és persze töményet. Aztán olyan 64 évesen produkált egy pocsék vérképet, akkor megijedt és abbahagyta. Utána már sört sem ivott, semmit, 74 évesen halt meg szívrohamban.

2023. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Génektől is függ van aki 50 évesen máj elégtelenségben hal meg van még akinek 80 éves korában sincs baja.
2023. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg van, aki életében nem ivott egy csöpp alkoholt sem, mégis májelégtelenségben hal meg 40-50 évesen
2023. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Az egyes pontosan leírta. Van akit 5-10 év alatt is elintéz a pia más elél 80 évet úgy hogy 60 at végig piázott és semmi baja. Apám a második tipus . Rengeteget tud inni. Van hogy naponta kétszer berúgik. Pláne mióta nyugdíjas. Aztán egy nap kettő lazább majd megint keményebb. Végig itta az életét a májfunkcióján mégse látszik semmi.
2023. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyanyám úgy 30 évig fél liter vodkát tolt naponta, 75 évesen halt meg úgy, hogy hulla részegen elesett - combnyaktörés, ebből felépült, kijött a kórházból, de másnap tüdőembóliát kapott.
2023. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!