Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tapasztaltátok a környezetetek...

Tapasztaltátok a környezetetekben azt, hogy a megemelkedett élelmiszerárak miatt sokan inkább kevesebbet esznek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sok lesz az olyan ember aki drasztikusan lefogy annak ellenére, hogy nem akar csak mert ennyire egekben vannak az árak?

A kérdésemben semmi rosszindulat nincs egyébként.

Én úgy veszem észre, hogy próbálnak spórolni az élelmiszeren az emberek és durva, hogy pont ezen kell.

Nálam csak annyi változást hozott ez az egész, hogy a munkahelyemre nem viszek ételt. (8 órás munka, 3 műszak)

Max egy gyümölcs joghurt. Teljesen jól el vagyok. Nem is hiányzik, hogy mindig egyek valamit és állandóan tele legyen a hasam. Próbálok leszokni az unalomevésről is mert az tényleg felesleges.

Kíváncsi vagyok ti mit tapasztaltatok. :)



2022. aug. 9. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Olyan drága soha nem lesz a kaja, hogy én lefogyjak :)
2022. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg más az ismeretségi körünk, mert én egyáltalán nem találkoztam még ilyennel :)
2022. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
85%
Inkább minőségbeli romlást látok. Aki eddig megvette mondjuk a drágább, jobb minőségű, 95% hústartalmú sonkát, az most beéri egy akármilyen sajátmárkás rosszabb minőségűvel. Persze a kóla, cukor, chips mindenki kosarában marad! Eddig egy emberrel tudtam megértetni, hogy egy üveg kóla árából egy egész karton víz kijön, ő azóta magától próbálta ki, hogy milyen, ha a zacskó chips helyett 3-4 db almát vesz... Nagyon sokan pont ott faragnak le, ahol nem kéne.
2022. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Sőt, én egyre többet eszem. Fizikai munkát végzek, már így is fogytam elég sokat, ha kevesebbet ennék, össze is esnék.:(
2022. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam. Szerintem legfeljebb kénytelenek vagyunk lejjebb adni az igényeinkből.

Mi például már nem rendelünk kaját, helyette mindig én főzök. Régebben még megesett kb havi 2x, hogy rendeltünk.

Gyakrabban főzök olcsó kajákat: krumplis tészta, tócsni, lángos, grízes tészta, levesek, ilyesmik. Ezek nem kifejezetten egészséges ételek, de sajnos gyakrabban elő kell venni ezeket a recepteket, mert hihetetlen árak vannak.

2022. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Senki nem eszik kevesebbet, csak rosszabb minőséget eszik.
2022. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3 és azt mondták már hogy a csapból még olcsóbban kijön a víz? :D
2022. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát, régebben az ilyesfajta sporolást kb. hülyeségnek tartották többen.


Én bizonyos kajákról szoktam le, ritkábban vagy semmikor se veszem ezeket a dolgokat.

Otthon főzök-sütök, csak már olyan kaját, amit szégyellek. Míg más pl. visz makarónit, sültkrumplit fasírttal, rántott húst, addig én már tésztát se eszek, helyette van rizs mert a kilója olcsóbb. Húst se igazán eszek, max. felvágottban-virsliben, mert hát a hús is drága. Számomra finom az a kaja, amit készítek, csak tudom jól, hogy az ilyesfajta kaják nem a megszokott kajákat jelenti(rakott krumpli, makaróni, máj tört krumplival).

Szerencsém, hogy ugyanazt tudom enni napokon át, nem pedig megunom, stb, mint az átlag.


Ha nem érdekelne az éhség, akkor lenne olyan nap, amikor nem is ennék egy falatot se. Csak hát, megéhezek és az éhséget nehezen tűröm a munkahelyen. Otthon mondjuk evés helyett el lehet menni aludni, esetleg lehet inni nagyobb mennyiségű vizet. Jó, munkahelyen is meg lehet inni egyszerre sok vizet, de hát nem nézik jó szemmel azt, ha az ember járkálgat a wc-re.


Azért, ha az ember próbál kevesebbet enni, akkor mondjuk egy alkalomra elég lehet kisebb adag kaja. Azért nem mindegy, hogy pl. egy kiló krumpli 3-4 alkalomra elég, vagy 10 alkalomra elég az 1 kg krumpli.

Ha egy adag kevesebb mennyiségű kajából áll, nyilván egy adott mennyiség tovább elég.


Míg más kijelenti, hogy drágult a sajt, addig én meg már jó ideje nem vettem sajtot.

Az igényeim így is alacsonyan voltak, mert pl. nem kellett márkás parizer, se téliszalámi, kajarendelés se annyira az én stílusom volt. Igaz, ezekből az igényekből is lejebb hagytam. Már régen elhagytam a csirkemellet, a csirkecombot.

Hús helyett babot használok fel.

2022. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 "Gyakrabban főzök olcsó kajákat: krumplis tészta, tócsni, lángos, grízes tészta, levesek, ilyesmik." - az a durva, hogy a krumplis tészta és grízes tészta is kikerül lassan az olcsó kaja kategóriából, mivel rohadt drága lett a száraztészte. Egy 500 grammos Gyermelyi száraztészta már 850 forint :(
2022. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9: meg a kenyér is ki fog kerülni az olcsó kategóriából.

Ami eddig olcsó volt, az is drága lesz, lásd: krumplis tészta, zsíros kenyér.

A sima, legolcsóbb tészta is fél kilója már 300 forint környékén van. Tavaly vagy mikor meg volt 169ft-ért fél kiló tészta.

2022. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!