Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a pálinka megromlott talán?

Figyelt kérdés

Műanyag palackban tárolt dugi pálinka, nagyon régi, már nem is emlékszem, hogy honnan szereztem...


Azt most olvastam, hogy nem jó műanyag palackban tárolni hosszú távon, de nem tudtam, és már sok éve nálam van.


Nem vagyok alkoholista, sem pálinka szakértő, ezért ízre nehéz bármit is megállapítanom, én csak dugi gyógyszerként használom, ha nem érzem jól magam. Dugi, mert külföldön élek, és még az előző külföldi élettársam miatt kezdtem dugdosni, aki megismerte és rájárt, pedig nekem ritkán kell, akkor viszont nagyon. A mostanival vagy négy éve vagyok együtt, előtte vagy öt évig egyedül éltem, és azelőtt legalább kezdtem el vmikor dugdosni = legalább tíz éve műanyag palackban csücsül megalázó módon, ám most felmerült bennem, hogy tán mégsem jó örökre, aztán olvasgattam ebben a témában, és mindenhol az volt, hogy csak ne műanyagban sokáig, pedig a legalább tíz év elég soknak tűnik.


Épp náthás vagyok, a torkom is elkezdtem fájni tőle, így jutott eszembe, hogy van ám nekem még valahol egy kis pálinkám, és le is gurítottam egy kupicát, és hirtelen kaptam levegőt az orromon át, fantasztikus!


De mi van, ha már romlott? Honnan lehet azt tudni?



2023. okt. 28. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki.
2023. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga a palinka nem hiszem, h romlott. Ilyen, mai szoval elve mikromuanyagok lehetnek benne "kioldodva", erre sztem van realis esely.

De hogy most egy felesben milyen mennyiseg lehet es mit okoz, azt nem tudom.

Jot mosolyogtam ezen a dugi palesz sztorin, milyen nemzetisegu volt a parod, amelyik rajart?

2023. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Greg35 válasza:
100%
Tudni fogod, ha rossz :D Egyszer vettem műanyagpalackos vodkát mert olcsó volt. Teljesen műanyag íze volt a cuccnak :D Ment is a legközelebbi kukába :) A töményebb alkoholok tudomásom szerint oldhatják egyes műanyagok felszínét.
2023. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. Állítólag már a levegő is tele van mikro műanyaggal.
2023. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem amúgy az enyém nem a műanyag palackba született, hanem szerintem voltam anyukámnál és ő öntött nekem a külföldi kivitelre ilyen orvosi célokra.


Ugyanakkor már nincs sok amúgy, és pont az az exem mondta mindig, aki elől dugdostam, mindig azt mondta, amikor valamit azért akartam megenni vagy -inni, hogy ne kelljen kidobni, hogy a hasunk nem szemetes, és végül is igaza van, pláne, hogy valami előző nyavalyámnál látván, hogy mennyire fogy már sírtam is egy ismerősömnek is erről, aki hozott nekem egy üveget, amely azóta is kibontatlanul várja sorsát, de szerintem amúgy az exemmel való negatív tapasztalatom miatt nem nyitnám ki, nehogy a mostani is rájárjon... :D Vagy kinyitom és eldugom! :D

Mindkettő külföldi, akik életükben nem hallottak még a pálinkáról, de bemutattam mindkettőnek, mind az előzőmnek, mind a mostaninak, és jó barátok lettek, sőt, mondom, hogy az előzőm konkrétan megdézsmálta, én meg leordítottam a fejét, hogy hülye vagy, ez nem itóka, ez orvosság, gyógyszer!!! Bezzeg, ha kell, akkor meg nem lesz...? :D És amúgy az előző és a mostani is izraeliek.

2023. okt. 28. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Beleönteni se lett volna szabad. Selymesen sima pálinkából öntöttem át egyszer kétdecis pet flakonba, hogy haverokkal megkóstoljuk, mart mint állat, pedig csak pár órát volt benne. Pár napra rá meg mertem kóstolni otthon a többit (előtte csak a flakonos mintát kóstoltam), és egy tökéletes pálinka volt. Mindkettő szobahőmérsékleten. Azóta inkább veszek csatos üveget ilyesmire.
2023. okt. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek, elengedtem a régit, bár odáig még nem jutottam, hogy ki is dobjam, de az elhatározás már megvan, és azóta kinyitottam az új, üvegest is, vagy tán már ki is volt nyitva az is, de érdekes módon - vagy tán nincs összefüggés :D - meg is gyógyultam! :) Éljen! :) Varázspálesz! :)


Mondjuk a májam nem tudom, milyen állapotban van éppen, de ez egy más kérdés, legalább náthás nem vagyok már annyira, hogy az zavarjon az alvásban is, ez is valami! :)

2023. okt. 30. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!