Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kidobott pénz, ha veszek...

Kidobott pénz, ha veszek itthonra 2-3 üveg édes vörösbort?

Figyelt kérdés

Sose volt itthon italom, nem iszom, es most az jutott eszembe, hogy kene legyen bor itthon ha valaki jönne esetleg , vagy neha nekem is jólesne lehet egy fel pohár bor kólával keverve es par szem mandulával.

Anyam szerint bor, sör kidobott pénz

Vettem 2 üveg edes vöröset es egy üveg édes rosét.

Vélemények?

47 éves nő


2023. nov. 1. 14:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Az édes borok pocsékak.
2023. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt csak te tudhatod, hogy megiszod-e vagy nem. De a leírásból nekem az jött le, hogy te nem iszol, így viszont felesleges volt.
2023. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Anyukád szerint csak a tömény éri meg? 😀
2023. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem iszol akkor nem kell venni bort csak azért, hogy legyen. A vendégek is tudnak mást inni, nem csak alkohol létezik.

Ha meg néha meg akarsz inni 1 pohárral akkor meg egyszerre bőven elég 1 üveggel venni, lehet nem is fog ízleni.

2023. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A felbontott bort érdemes 3-4 napon belül elfogyasztani. Szóval arra figyelj, ha néha iszol egy fél pohárral, akkor nem biztos hogy megéri megvenni. Ha elfogy akkor miért lenne kidobott pénz?
2023. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

Igen, egy férfinak sosincs ilyen gondja, mivel a férfiak minden alkalomra bort kapnak ajándékba, ezért mindig van raktáron otthon. Aztán még lehet sztorizgatni is, honnan van.


Én amúgy nem tartanék külön italt otthon az alkoholista ismerősök és rokonok számára.

2023. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Azért azt megemliteném hogy az édes borokat a férfiak nem szeretik. Tehát nem biztos hogy vendégek esetére jó választás. Ha amugy meg te szereted és megiszod akkor nem felesleges,nehogymár a muterod mondja meg hogy mit ihatsz...
2023. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért veszed, hogy legyen otthon valami, ha nagyritkán megkívánod, vagy ha vendég jön, akkor érdemesebb valami töményet venni, ami felbontva is sokáig eláll. A bort pár napon belül meg kell inni, ha már felbontottad. Ha amúgy nem vagy hozzászokva, akkor egyszerre egy üveg bor sok, még akkor is, ha van egy vendéged, annak meg semmi értelme, hogy napokig iszol, csak hogy elfogyjon.
2023. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

"Azért azt megemliteném hogy az édes borokat a férfiak nem szeretik."


Ekkora baromságot is rég hallottam.... Nyilván, a férfiak csak a száraz bort isszák meg, de azt is pálinkával felöntve, a nők meg csak málnaszörpöt isznak és vaníliaillatút kakilnak. Köszönjük, incelke!

2023. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, egyedül élsz. Én is, és ezért mondhatom, hogy így tényleg kidobott pénz volt. Egyedül nem tudsz meginni egy üveg bort, ha csak néha-néha esne jól, ha meg tényleg több vendéget vársz, akkor az általában nem spontán, be tudsz előtte vásárolni.

(Nyáron esetleg fehérborral próbálkozhatsz, olyankor fröccsnek felöntve jobban esik esténként, van esély rá, hogy 3-4 napon belül elfogy. De csak azért ne igyál, hogy elfogyjon, akkor inkább öntsd ki. Nehogy most válj alkoholistává, ha már 47 évig megúsztad 😀)

2023. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!