Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire jellemző az alkoholis...

Mennyire jellemző az alkoholistáknál a tolerancia kialakulása?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam erről mindig, hogy aki elkezd inni, annak később egyre több és több kell, hogy elérje ugyanazt a hatást. Mikor fiatalon első pár alkalommal kevés alkoholtól is nagyon részeg lettem, mindig azt mondták, hogy ahogy "gyakorlottabb" leszek, majd többet fogok bírni.


Most így 26 éves koromra gyakorlottabb lettem, mint amennyire szeretnék lenni, és nem érzem, hogy jobban bírnám az alkoholt, mint 2, 3 vagy 5 éve. De rosszabbul sem. Az első pár berúgáshoz képest tényleg több kell, de azóta mondjuk nőttem is. De ugyanúgy nem bírom extrém jól az alkoholt, ahogy régen sem. Megérzek 2 deci bort is, és nem tudok meginni 2 litert. Eddig másfél liter volt a legtöbb, de az is 4-5 óra alatt. És sok alig ivó barátom van, akivel nem tudom tartani a lépést, ha kocsmázunk.


Koffeinnél pl. simán érzem, hogy ha időszakosan elkezdek többet kávézni, akkor a 2 héttel korábbi adag már kevés.



2023. nov. 7. 18:23
 1/2 Phoney ***** válasza:
100%

Sok alkoholistára nem igaz. Nagyon sokan vannak, akiknek a "szokásos" évtizedeken keresztül hozza az eufóriát, főleg azoknak, akik nem isznak minden egyes nap.


A részegség szintjét tekintve egyébként nincs is jelentős tolerancia, amíg az ember nem iszik reggeltől estig, hanem sokkal inkább az változik, hogy milyen részegen érik el az eufóriát, azaz mennyitől lesz "jó". Aki eljut oda, hogy már semennyitől, annak lesz ehelyett az a cél, hogy legalább kiüsse magát.

2023. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk úgy írod, mintha jó dolog lenne, hogy a szervezeted hozzászokik....
2023. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!