Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Zsírmáj kialakulása?

Zsírmáj kialakulása?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy általában hosszú évek "munkája" szükséges ehhez, de egyszeri nagy mennyiségű alkohol elfogyasztása is okozhatja a gondot. A tünetekben leírtak alapján tartok attól, hogy ez nálam is fennáll, ugyanis néha érzem, hogy a májam feszes, és fáj. Nem iszok régóta de Szeptemberben egy bulin szerintem túlzásba vittem, és azóta jelentkeznek a tünetek. Azt is olvastam, hogy az alkohol teljes elhagyása orvosolhatja a problémát, mert a máj regenerálódik. A konkrét kérdésem az, hogy mennyi ideig kellene ahhoz hanyagolnom az ivást, hogy helyre jöjjön a májam, volt valakinek hasonló tapasztalata?

2013. jan. 19. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
örökre!
2013. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor mindegy, pusztuljon csak tovább, mert 2-3 hónapra simán hanyagolom, max. 1 fél évre, de az biztos hogy nem fogom örökre hanyagolni, mert olyan nincs hogy nyáron a nagy melegbe ne igyak meg 1-2 sört, vagy Szilveszterkor/születésnapomkor ne koccintsak pezsgővel.
2013. jan. 19. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként egészséges vagy, ennyi ital nem fogja gajra vágni a májadat. A májfunkció jó? Ha a májenzimekkel gond van, akkor nem szabad semennyit sem inni.
2013. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak epeprobléma.Azért mert néha iszol nem fájhat a májad ha igen az nem csak az alkoholtól van.Labor ultrahang és kiderül.
2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nyár elején voltam vizsgálaton, és még a normális kategóriában volt a májam, és kb. egy hónapja voltam orvosnál, megtapogatta, de nem érzett semmi problémát. Mégis néha nagyon feszes és fáj, de persze az tényleg lehetséges, hogy nem csak az alkohol tehet erről, hanem egyéb káros ételek/italok.
2013. jan. 22. 20:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval az enzimekkel biztos nincs gond, mert azt mondta volna az orvos, de mégis úgy érzem, hogy hanyagolom az alkoholt 1-2 hónapig, és ha ezalatt az idő alatt is előfordul hogy fáj a májam, akkor nem feltétlenül az okozza, ha meg nem, akkor meg főleg az ártott meg, akkor várok, hogy regenerálódjon. Ja és még annyit, hogy az amikor azt írtam hogy túlzásba vittem a piálást, az tényleg komoly volt, már többször is túlzásba vittem, de csak egy kicsit, akkor viszont már képszakadás szintjén álltam, és arra ittam rá még 4 felest, szóval eléggé kegyetlen volt, úgyhogy attól félek, hogy mégis csak az ártott meg leginkább.
2013. jan. 22. 20:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. jan. 22. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!