Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi az a "száraz alkoholista"?

Mi az a "száraz alkoholista"?

Figyelt kérdés

febr. 11. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Olyan alkoholista aki már nem iszik alkoholt.Mert ebből a betegségből kigyógyulni nem lehet.Aki alkoholista az az is marad.Ha nem iszik akkor is.
febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez szerintem hatalmas ökörség .

Tehát ha pl. én 30 évesen alkesz vagyok, de 31 éves koromtól halálomig nem iszok egy kortyot sem akkor is alkesz leszek ?

febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

2


Persze.Hiszen ha inna,akkor szinte biztos,hogy visszaesne. Egy alkoholista nem igazán tud úgy inni;mértékkel, mint az akit nem szenvedélybeteg.Nála egy pohár után jön a többi.Kísértés meg akad bőven.Azt meg,hogy ki mikor hal meg előre nem lehet tudni.Így minden egyes nap,élete végéig meg kell állnia,hogy ne ragadja el a hév.

febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3


De ez már kb ilyen filozófiai kérdés. Ennyierővel egy teljesen józan emberkére aki sosem ivott rá is lehet mondani hogy száraz alkoholista. Ha elkezd inni és "megtetszik neki" vagy mi, akkor ő lényegében végig száraz alkoholista volt, annak ellenére hogy sosem ivott.


A száraz alkoholistának biztosan ez a fogalma?

febr. 11. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Az aki piás de esernyővel megy ki ha esik az eső
febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

4


"Az alkoholizmust lehet gyógyítani, de nem lehet kigyógyítani!

Mondhatjuk, hogy az egyén begyógyult. Senki sem tudja garantálni, hogy az egyszer létrehozott absztinencia örökké fog tartani. A probléma abban van, hogy az alkoholista, függetlenül attól, hogy kezeltette-e magát vagy sem, elvesztette az ellenőrzést az ivása felett. Ezt az ellenőrzést Ő többet nem tudja megvalósítani, függetlenül attól, hogy mennyi ideig nem ivott. Ezért az első megivott pohárkával visszatér az alkoholizmus ördögi körébe."

[link]

febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Phoney ***** válasza:
88%

Nem filozófiai... olyan emberről szól, akinél fennáll a pszichés alkoholfüggőség, és kizárólag azért nem iszik, mert tabusította az ivást, vagyis sikerült elültetnie a tudattalanjában, hogy az ivás egyszerűen nem opció többé, ezzel az ivási kényszer elfojtásra került.


Ha ez az elfojtás megszűnik, pl. mert újra megiszik valamit, akkor ott folytatja, ahol abbahagyta. Nem kell "visszaszoknia", mert eleve meg sem szűnt a függőség.


A képzavar ott van, hogy egyesek szerint nem léteznek leszokott alkoholisták, ezért ezeket is "száraz alkoholistának" nevezik, még akkor is, ha alkalmanként megisznak valamit, akár több pohárral is. Erre persze az a kézenfekvő magyarázat, hogy ja, ha nem esik vissza, akkor nem is volt alkoholista... csak szerették egymást az itallal, gondolom ;)

febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Apám 7 év teljes absztinencia után lett egyik napról a másikra újra alkoholista és maradt is az a haláláig, szóval 7 évig száraz alkoholista volt.
febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszadók jól érzékelik és értékelik a függőségből (alkohol, nikotin és egyéb drog) való kigyógyulás esélyét! Én 30-32 éven keresztül erős dohányos voltam, és ekkor egyik pillanatról a másik pillanatra abba hagytam a cigizést, úgy, hogy azóta egy szálat sem szívtam el! Kezdetben 1-2 évig kerültem a dohányosok társaságát, mert a szervezetem kívánta a nikotint! Azóta eltelt a másik 30 esztendő, napközben semmi problémám, viszont éjszaka álmomban (szerencsére már nagyon ritkán) élvezettel szívom a cigit! Tudom,hogy a kérdező az alkohol függőségre kérdezett rá, de gondolom, hogy ott is hasonló a helyzet, tehát a függőséget okozó anyag használatát abba lehet hagyni, de igazi lesokásról nem lehet beszélni.
febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én alkoholistának tartom magam, mert sok éven át lement a napi 3-4-5 sör, akkor is, amikor nem is kívántam, mégis “kellett”. Ezt felismerve sokszor tartottam több havi szüneteket, száraz időszakokat. Most is épp abban vagyok, de tudom, hogy fogok még alkoholt inni a jövőben. Ezért sem nevezném száraz alkoholistának magam, azt majd csak akkor, ha a teljes absztinencia mellett teszem le a voksomat.
febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!