Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért szoktak 37,5-40 v/v...

Miért szoktak 37,5-40 v/v %-os italokat higítva inni? Annak mi értelme? Pl. Vodka-narancs Bacardi-ananászlé. Nem pénzkidobás ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:03
1 2
 11/17 Phoney ***** válasza:

5:43: tisztában vagyok vele hogy milyen a wikipédia, de lehet ám ellenőrizni a forrásokat, erről is szól a wiki. Az abszintcikk meg nagyon jó (igazából jobb az angolnál), ezt garantálom:P


Nekem is a tömények a kedvenceim (pl whiskey, brandy, abszint), dehát azért jó tudni, hogy ez a "mindent csak töményem" mentalitás a világ civilizáltabb részein leginkább szánalmat ébresztene.


A rumot leginkább italízesítőnek használják (igen, lehet magában is szeretni), a minőségi whiskey-t teljesen elfogadott dolog mondjuk 25-30%-ra hígítani tiszta vízzel (másképp adja ki az ízét), a rendes abszintot pedig csak orkok isszák magában, hiszen 15-20%-ra van kitalálva. (Amúgy igen, most már a fél világ gyárt rendes abszintot, legalábbis 8 országot fejből tudok.)

2010. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
63%
Szerintem hülyeség hogy azok isszák akik nem bírják a piát..mi lányok vagyunk és vodkát pl ananásszal keverjük de nem azért mert nem bírjuk hanem mert úgy finomabb és nem fogunk ilyen gagyi 16%os piákat venni azért mert hogy az finom amikor tudunk mi is finom de ütőseket keverni és azért annyira nem is drága...
2010. nov. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Rendben, elfogadom azt az állitást, hogy helyes a wiki cikk az absintről. De szerinted ork vagyok? Mert tisztán szeretem az abszintot (a páleszt meg piszkosul.) A karamellizált cukrot beleteszem, de ettől még nem ég el az alkoholtartalma(anyám, pocsékolni??), mert rögtön letakatom egy csészealátéttel, ami ugyanis megakadályozza az oxigén bejutását a pohárba-oxigén nélkül meg nincs égés.

Végezetül, igaz hogy csak 4-5 féle fehér rumot ittam eddig, de legjobban a Bacardi jön be, és nevezzetek alkesz matrózok szégyenének, de tisztán szeretem a rumot, nem ízesítőnek.

Bár ami igaz, a rumos tea se utolsó.

2010. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Phoney ***** válasza:
62%

15:04:

:D ork, az nem, ugyanis nagyin valószínűtlen, hogy tényleg abszintot innál. Az abszinthamisítvány ritka egy állat, ugyanis egyszerűen NEM HASONLÍT az abszintra, hanem valami legtöbbször egész más ízű ital, gyakorlatilag.


Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy minek adsz értük ennyi pénzt, hiszen kb mindet ismerem és hát a legalsó polcra valók, de épp ezért teljesen megértem, hogy nem hígítod.

2010. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szerintem nem pénzkidobás. A long drink is az italok egy fajtája. Sokan pl. nem szeretik a tömény italokat, nekik ezek jobban ízlenek.
2010. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 homo ludensz ***** válasza:
Ma már lehet kapni normális töményet egy jól megkomponált szilva,körte pálinka bármilyen társaságban megállja a helyét. A más nemzeti italok ha nem pancsoltak akkor hasonló karakterekkel bírnak. A vodkát sem a márkásat isszák az orosz csóringerek csak amit meg tudnak venni,mint nálunk a kannás bort. Lehet hogy nekünk szokatlan az íze s bár márkás ital de nem azon szocializálódtunk. 42%-os ami még élvezhető és 16 C fok az ideális hőmérséklet. A márkás piát megbontani(keverni) azt hiszem vétek. A tiszta szeszből készíteni lehet csak nem érdemes.(szájszárazság,szomjúság az utóhatása).
2013. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sokan, nem szeretik magában, a vodkát.
2020. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!