Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a különbség a corona extra...

Mi a különbség a corona extra ill. a coronita között? Magyarországon miért csak coronitát lehet kapni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a corona lager sör, a coronita pedig kukoricából van. mindkettő mexikói, de mindkettőt lehet mo.-n kapni.
2010. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy egy és ugyanaz a kettő. Magyarországon azért Coronita néven került forgalomba, mert már létezett egy Korona nevű magyar sör, és így nem lehetett azon a néven forgalomba hozni. Vendéglátós vagyok, Én így tudom, de lehet, hogy tévedek.


üdv

2010. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

A Lager annyit tesz, hogy világos sör.. nincs köze ahhoz, hogy miből készül! A Coronita kukoricából készül, valóban. De ugyanazok!


Előző voltam

2010. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
no hát nem lettem okosabb... én azt nem értem h külföldön (pl. usa) nem is lehet csak corona-t kapni
2010. nov. 3. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
De régi kérdés. Amúgy nem tudom, kétlem, hogy ugyanaz lenne, mivel a Corona Extra-nak (a tescoban néztem) 4.5% az alk. tartalma, míg a Coronita-nak pedig 4.6%. O.o
2012. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Corona = Coronita (utóbbi a spanyol márkanevük)

"Corona is now found in more than 80 countries throughout Europe and Africa. Introduced in Europe more than 15 years ago, Corona (or Coronita, as is labeled in Spain) is the only truly imported beer among the top world-class brands."

Forrás: www.corona.com

2012. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cataclysm válasza:
Pár hónappal ezelőtt még Coronita néven futott nálunk,most már Corona lett,de kukorica sör ugyan úgy...
2012. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KozmaAdrián válasza:
A Corona az egy sör a Coronita meg zene.azt csö
2016. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A különbség abban van hogy az egyik mexikói sör a másik spanyol eredetü.a corona sört 1925 ben Mexikóban kezdték el gyártani Grupo Medelo. A coronitat pedig a 1907 ben egy neves borász Bodegass Torres birtokolja a corona nevét. Talán ezért hívják másképpen.
2016. jún. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az utolsó nagyjából tudta, csak nagyon összekeverte a dolgokat.


A lényeg csak annyi, hogy Spanyolországban azért nem Corona, mert a borász Torreséknek már volt bejegyezve egy Corona nevű bora. Sokáig itthon is csak ez a sör jött hozzánk, de mostmár ahogy látom van eredeti néven is. :D

2016. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!